Wielton współpracuje z uczelnią

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
12-12-2014,8:00 Aktualizacja: 12-12-2014,9:05
A A A

Dzięki podpisaniu porozumienia pomiędzy Wieltonem a Politechniką Śląską, zostanie utworzona nowa specjalność studiów "Struktury i ustroje lekkie". Polski producent przyczep i naczep będzie także w ramach współpracy ze śląską uczelnią, organizował staże i pomagał w zdobywaniu tematów do prac dyplomowych.

Pierwszym obszarem tej współpracy jest pomoc naukowa dla studentów. Fabryka będzie organizować praktyki i staże oraz udostępniać studentom Politechniki procesy technologiczne.

Drugi obszar wspólnego działania przemysłu i nauki, to badania i starania o finansowanie projektów. - Nie chcemy być firmą odtwórczą, chcemy nadawać nowe kierunki w naszej branży. Dlatego dział badan i rozwoju jest dla nas najważniejszy. Jestem pewien, że przy wspólnym zaangażowaniu nasze plany, uda się przekuć w cele, które będziemy realizować – mówił Jarosław Andrzej Szczepek podczas spotkania z władzami uczelni prezes Wielton.

Firma ma także nadzieje, że zdoła przekonać absolwentów do pracy u siebie. - Jeśli uda nam się nawiązać bliską współpracę, może uda nam się przekonać studentów, że warto tu przyjechać i pracować – mówił Mariusz Golec wiceprezes Wielton.

- Z dużym zainteresowaniem obserwujemy rozwój firmy i jej ekspansję na rynkach międzynarodowych. Z punktu widzenia Politechniki bardzo ważna jest współpraca z przemysłem,z firmą która tak dynamicznie się rozwija. Także w znaczeniu poszukiwania pracy przez studentów w takich przedsiębiorstwach – mówił prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk podczas spotkania Dziekan Wydziału Mechanicznego PŚ.

Wielton od kilkunastu lat prowadzi własny Dział Badań i Rozwoju. Obecnie trwa jego rozbudowa. W nowym obiekcie powstanie stacja do całopojazdowego badania naczepy – jedyna taka w tej części Europy. W związku z tym Wielton planuje zatrudnienie 30 inżynierów. Nowa specjalizacja na Politechnice Śląskiej, dedykowana pod działalność Wielton pozwoli na rozwój badań i przygotowanie wykwalifikowanej kadry.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

do 01.10.2020 termin wysiewu międzyplonów ozimych

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10. - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

do 30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

do 31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę