Wdrożyli najwyższe standardy w produkcji nawozów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-12-2019,10:00 Aktualizacja: 04-12-2019,10:05
A A A

Na początku ubiegłego roku Anwil dołączył do International Fertilizer Association (Międzynarodowego Stowarzyszenia Nawozowego - IFA). Teraz, podczas IFA Strategic FORUM w Paryżu organizacja uhonorowała firmę złotym medalem.

Włocławska spółka z Grupy Orlen nagrodzona została m.in. za wdrożenie programu gwarantującego spełnianie najwyższych standardów produkcji nawozów i promowanie idei SHE Excellence (Safety, Health and Environment).

Włocławski Anwil znacznie zwiększy zdolności produkcyjne

Należąca do Grupy Orlen spółka Anwil zawarła umowę na budowę infrastruktury pomocniczej w związku z prowadzoną inwestycją nawozową. Celem projektu jest zwiększenie w 2022 roku zdolności produkcyjnych Anwilu w tym obszarze o 50 proc. oraz...

Anwil jest jednym z czołowych krajowych wytwórców nawozów, a jego aktualne moce produkcyjne plasują go na 13. miejscu w Europie. Firma należy również (oprócz IFA) do Fertilizers Europe (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów).

- Przyznane wyróżnienie ma dla nas duże znaczenie, szczególnie w kontekście rozpoczętej w tym roku inwestycji nawozowej, która pozwoli na zwiększenie do połowy 2022 roku mocy produkcyjnych z 966 tys. ton do 1 461 tys. ton rocznie oraz poszerzenie oferty produktowej o cztery rodzaje nawozów - mówi Agnieszka Żyro, prezes zarządu Anwil S.A.

- Kwestie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska są dla Anwilu - obok zagadnień technologicznych - priorytetowe, a otrzymany od IFA medal jest potwierdzeniem naszych najwyższych standardów i dobrych praktyk w tym zakresie - dodaje.

Wykorzystanie nawozów w Unii Europejskiej w 2018 roku według raportu Fertilizers Europe Annual Overview 2018-2019 wyniosło ok. 20 mln ton. Od 2007 roku włocławska spółka uczestniczy w programie Product Stewardship, poddając się audytowi DNV GL (Det Norske Veritas). W ostatniej edycji producent osiągnął rekordowy wynik - 96% zgodności z wymogami badania.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich