W tarnowskich Azotach rusza nowoczesna inwestycja

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-07-2015,8:05 Aktualizacja: 02-07-2015,14:54
A A A

Zwiększenie mocy produkcyjnych i zoptymalizowanie procesu produkcji to główne cele budowy nowej Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów w tarnowskich Azotach.

Grupa Azoty konsekwentnie realizuje swoją strategię inwestycyjną rozpoczynając kolejny ważny projekt. 1 lipca w obecności ministra skarbu, Andrzeja Czerwińskiego podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę już drugiej instalacji tego typu.

- Jestem zadowolony, że Grupa Azoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny, którego wartość do 2020 roku sięgnie 7 mld zł. Spółka jest wizytówką polskiego przemysłu chemicznego i daje mi, jako nadzorującemu ją w imieniu Skarbu Państwa, powody do dumy. Inwestycja, której budowę dziś uruchamiamy, jest doskonałym przykładem na to, że polskie firmy są innowacyjne i konkurencyjne na trudnym europejskim rynku. Cieszę się, że mogę tu złożyć jedną z pierwszych wizyt jako minister skarbu -  podkreślał w czasie uroczystości Czerwiński.

Przedstawiciele Grupy Azoty w strukturach Fertilizers Europe

Walne zgromadzenie Fertilizers Europe, ważnej i wpływowej organizacja zrzeszającej największe europejskie podmioty produkujące nawozy, powołało dwóch reprezentantów Grupy Azoty do swojego zarządu. Marek Kapłucha został mianowany na...
Budowa drugiej Instalacji Granulacji Mechanicznej wartej ponad 140 mln zł to największy projekt realizowany w tej chwili w obszarze nawozowym w Tarnowie.

Dzięki niemu spółka będzie mogła rozszerzyć portfolio oferowanych przez siebie produktów. Nowa instalacja pozwoli również na aż dwukrotne zwiększenie zdolności produkcyjnych Saletrosanu i innych nawozów granulowanych mechanicznie.

Projekt stworzy również możliwości odchodzenia od produkcji nawozów starą - pochodzącą z lat 60. ubiegłego wieku technologią granulacji wieżowej.

- Gdy w ubiegłym roku przyjmowaliśmy naszą strategię inwestycyjną do 2020 roku, myśleliśmy o tym by uczynić polską chemię najnowocześniejszym sektorem polskiego przemysłu. Dziś stawiamy kolejny ważny krok do urzeczywistnienia tych planów. Polska chemia staje się symbolem nowoczesności nie tylko u nas w kraju, ale w całej Europie i na świecie - mówił Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty.

Podpisanie aktu erekcyjnego dotyczącego Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy Azoty w ramach, której zaplanowano 68 zadań inwestycyjnych.

W ciągu najbliższych 5 lat w samym Tarnowie Grupa Azoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości przekraczającej 1 mld zł. Do 2020 r. na inwestycje we wszystkich swoich spółkach Grupa zamierza przeznaczyć ponad 7 mld zł.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej