W KSC ruszyła kampania cukrownicza

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: MRiRW, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-09-2018,12:20 Aktualizacja: 20-09-2018,12:31
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa uczestniczył w inauguracji kampanii cukrowniczej w Krajowej Spółce Cukrowej S.A., która odbyła się oddziale "Cukrownia Kruszwica".

- Produkcja buraków cukrowych nadal jest jednym z ważniejszych elementów polskiego rolnictwa. Rozumiemy oczywiście zachodzące na świecie zmiany i problemy związane z dominacją cukru trzcinowego, ale nadal produkcja buraków, która ma ogromną historyczną rolę nie tylko tu na Kujawach, ale w całej Polsce, pełni rolę dźwigni części rolnictwa wpływającej na inne działy - powiedział szef resortu.

silos, cukier, KSC, Krajowa Spółka Cukrowa, Stargard, zachodniopomorskie

Otwarto silos cukru w Stargardzie. Ważna inwestycja KSC

Nowy silos cukru, inwestycję Krajowej Spółki Cukrowej, otwarto w czwartek w Cukrowni Kluczewo w Stargardzie (Zachodniopomorskie). Cukrownia ma być teraz samowystarczalna w produkcji i magazynowaniu cukru. - Regulujemy sobie rynek magazynowy,...

Minister odniósł się do zmian kapitałowych w przetwórstwie rolno-spożywczym. Podkreślił, że państwo musi mieć wpływ na te elementy rynku, które decydują o dochodach rolników. Zwrócił uwagę, że nie jest wszystko jedno, kto przetwarza surowce, gdyż brak rodzimych firm przetwórczych spowodowany prywatyzacją z lat 90. generuje dziś kłopoty gospodarzy.

- Szkoda, że tylko taką niewielką część przemysłu cukrowniczego udało się uratować. Inaczej by stało rolnictwo, inaczej moglibyśmy rozwiązywać problemy, których w tej dziedzinie gospodarki nigdy nie brakowało, gdyby Krajowa Spółka Cukrowa była silniejsza i obejmowała większy obszar uprawy - zaznaczył Jan Krzysztof Ardanowski cytowany na stronie MRiRW.

Polityk podkreślił również, że KSC jest perłą w koronie naszych zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego i życzył jej, aby nadal utrzymywała taką pozycję.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt