Vibrance Duo 050 FS - srebrne nasiona zbóż dla złotych plonów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
15-07-2020,13:15 Aktualizacja: 17-07-2020,10:53
A A A
Na rynku właśnie pojawiła się ciekawa nowość - srebrne nasiona zbóż chronione zaprawą Vibrance Duo 050 FS firmy Syngenta. Swój nietypowy kolor zawdzięczają specjalnemu polimerowi firmy Aegilops, a same nasiona powstały we współpracy z Wronkowski Nasiona.
 
Vibrance Duo 050 FS to zaprawa zbożowa do stosowania w uprawach jęczmienia jarego, owsa, pszenicy jarej, pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego i żyta ozimego. Dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych - sedaksan i fludioksonil - skutecznie walczy z takimi chorobami jak głownia pyląca, śnieć cuchnąca czy pleśń śniegowa zbóż i traw - podkreśla w komunikacie Syngenta. 
 
oferta Syngenta Polska, odmiany firmy Syngenta, odmiany pszenicy ozimej, nowe odmiany rzepaku ozimego, Aganos,

Nowe odmiany w ofercie firmy Syngenta Polska

10 czerwca firma Syngenta zorganizowała Pola Klasy S w formie internetowego webinarium, podczas którego jej eksperci na poletkach doświadczalnych w różnych lokalizacjach w kraju, jak i w specjalnie przygotowanym na tą okazję studiu,...
Zaprawa ta pozwala uzyskać dowolny kolor nasion, co z pewnością docenią firmy z branży nasiennej. Dlaczego producenci zdecydowali się na nietypowe srebro?
 
- Chcemy w dość przewrotny sposób pokazać, że wygląd nasion nie jest najważniejszy. Kolor, choć cieszy oko i skłania do podjęcia decyzji zakupowej, ma znaczenie drugorzędne. Sam kolor nie daje gwarancji, że mamy do czynienia z preparatem oryginalnym, o sprawdzonej jakości. Najistotniejszy jest skład chemiczny zaprawy, skuteczność jej działania, zakres rejestracji i bezpieczeństwo dla rolnika i środowiska - tłumaczy Simon Ripaud, marketing manager w firmie Syngenta.
 
Warto dodać, że polimer użyty w zaprawie nie tylko zapewnia oryginalny wygląd nasion, ale i poprawia przyleganie samej zaprawy do pojedynczych ziarniaków. Ma to niebagatelny wpływ na ochronę zbóż oraz bezpieczeństwo stosowania produktu - wskazuje Syngenta. 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement