Ursus gościł ministra. Trzeba lepiej wykorzystywać środki z PROW

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-07-2018,8:45 Aktualizacja: 24-07-2018,9:16
A A A

Podczas narady w zakładach Ursus w Lublinie Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa rozmawiał m.in. o tym, jak pomóc polskim producentom maszyn i urządzeń rolniczych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele producentów oraz organizacji rolniczych.

Rozmawiano o wykorzystaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz o możliwościach zwiększenia eksportu maszyn rolniczych m.in. do Afryki.

ursus, arimr, modernizacja gospodarstw, nabowy wniosków, sprzedaż ciągników, ciągniki rolnicze

ARiMR odbija piłeczkę Ursusowi. Nie jesteśmy odpowiedzialni za wasze straty

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie ponosi odpowiedzialności za straty spółki Ursus - poinformowała ARiMR w komunikacie zaznaczając, że finansowanie rolnictwa odbywa się zgodnie z planem. Ursus tłumaczy swoje wyniki za 2017...

- Musimy zastanowić się nad tym, jak zmienić zasady wydatkowania środków dostępnych w ramach PROW 2014-2020, tak aby wspierały polskich producentów maszyn i urządzeń rolniczych - podkreślił po spotkaniu szef resortu.  

Ursus jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych. Marka ze swoją 125-letnią tradycją stała się synonimem mechanizacji rolnictwa. Równolegle Spółka rozwija segment transportu miejskiego, oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym także autobusy elektryczne i hybrydowe.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i za granicą.

W poniedziałek władze poinformowały o zawarciu porozumienia z państwowym bankiem Sudanu, wyspecjalizowanym w finansowaniu projektów z zakresu rolnictwa. Firma chce pozyskać pieniądze i wejść na ten egzotyczny, ale ciekawy rynek - donosi z kolei portal money.pl

"Porozumienie o ustanowieniu strategicznej współpracy ma zmierzać do uruchomienia na terytorium Sudanu produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz do stworzenia na terenie całego kraju sieci centrów serwisowych" - czytamy w oświadczeniu zarządu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej