Uprawy można ubezpieczyć na poczcie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2018,12:30 Aktualizacja: 09-04-2018,12:50
A A A

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zainaugurowało wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw pod marką "AGRO Ubezpieczenia". Obecność oferty w placówkach pocztowych na terenie kraju gwarantuje rolnikom łatwy i szybki dostęp do polis.

W najbliższych 3 latach dopłaty rządowe do ochrony upraw i hodowli mogą wynieść nawet 1,8 mld zł. Upowszechnienie dostępności polis, dzięki ich dystrybucji przez Pocztę Polską, ma w założeniach ministerstwa rolnictwa doprowadzić do ubezpieczenia 70-80 proc. powierzchni upraw.

ubezpieczenie upraw, pzu, dopłata do składek ubezpieczenia, ubezpieczenie AGRO, grad wiosenne przymrozki

Ruszyła wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw

We wtorek, 3 kwietnia PZU rozpoczął wiosenną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Budżetowa dopłata do składek wynosi 65 proc. - poinformował zakład. Limit na dopłaty do składek za ubezpieczenie wszystkich podstawowych upraw...

Poczta Polska jest obecna w każdej polskiej gminie, także w miejscowościach, w których swoich oddziałów nie mają instytucje finansowe. Dostępne tam "AGRO Ubezpieczenia" oferowane są przez firmę z kapitałem Skarbu Państwa w postaci Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i Poczty Polskiej.

W tym roku dopłata może sięgać 65 proc. kosztu polisy, a ochroną z dofinansowaniem są objęte zboża, kukurydza, rzepak, rzepik, buraki cukrowe, rośliny strączkowe, ziemniaki, tytoń i chmiel, warzywa gruntowe, drzewa i krzewy owocowe oraz truskawki.

"AGRO Ubezpieczenia" dostępne są w czterech pakietach, dostosowanych do potrzeb rolników: grad, grad i przymrozki, wiosna i klimat wiosna. Ten ostatni zapewnia najszerszą ochronę i obejmuje szkody powstałe w wyniku gradobicia, przymrozków, a także innych dobrowolnych ryzyk pogodowych, takich jak deszcz nawalny, lawina, obsunięcie się ziemi, huragan, piorun, a także susza i powódź.

straty w uprawach, ubezpieczenia, obowiązkowe ubezpieczenia upraw

Wróci obowiązkowe ubezpieczanie upraw?

Może przywrócić obowiązkowe ubezpieczanie wszystkich upraw, a może zlikwidować pomoc poklęskową dla tych, którzy nie kupują polis - posłowie zastanawiali się, w którą stronę powinna iść reforma rolniczych ubezpieczeń. Podczas...

Ochrona może zabezpieczać nie tylko małe gospodarstwa rolne, ale również dużych producentów. Oprócz oferty dotowanych ubezpieczeń upraw "AGRO Ubezpieczenia" oferują m.in. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika, obowiązkowe ubezpieczenie budynków gospodarczych oraz mienia wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego, Agro Casco, NNW czy ubezpieczeń komunikacyjnych.

Dostępne jest także dotowane ubezpieczenie zwierząt gospodarskich, które stanowi zabezpieczenie przed stratami w produkcji zwierzęcej. Rolnicy mogą skorzystać także z poszerzenia zakresu ochrony o niedotowane ubezpieczenie upraw od pożaru.

- Zaledwie 10-12 proc. polskich rolników ubezpiecza swoje uprawy, a to znacznie mniejszy odsetek niż w krajach Europy Zachodniej. Jestem pewien, że powszechny dostęp do polis w placówkach Poczty Polskiej ułatwi rolnikom decyzję o zakupie ochrony jeszcze tej wiosny - mówi Daniel Zahorenko, Dyrektor Zarządzający ds. Produktów i Sprzedaży, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"