Ubezpieczenie można wykupić także na poczcie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
11-04-2017,13:00 Aktualizacja: 11-04-2017,13:21
A A A

Od tego roku rolnicy mogą wybierać oferty ochrony upraw i zwierząt gospodarskich z dopłatami budżetu państwa z większego grona ubezpieczycieli. Jako pierwsze, sezon sprzedaży polis  - pod marką "AGRO Ubezpieczenia" - rozpoczęło Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

- "AGRO Ubezpieczenia" są już dostępne w ponad 1000 placówek Poczty Polskiej na terenie całego kraju. W kolejnych miesiącach liczba punktów sprzedaży będzie rosła. Ubezpieczenie upraw dostępne jest w formie gotowych pakietów - wyjaśnia Gabriel Głusek, członek zarządu TUW Pocztowe.

ubezpieczenia rolne, ubezpieczenie upraw, ubezpieczenie zwierząt, wsparcie dla rolnictwa, senat

Senat za ustawą o ubezpieczeniach rolnych bez poprawek

Senat jednogłośnie opowiedział się za przyjęciem ustawy o ubezpieczeniach rolnych bez poprawek. W myśl przepisów rolnicy będą mogli ubezpieczać uprawy od jednego lub kilku ryzyk, z dotacją w wysokości 65 proc. stawki ubezpieczenia....

- Tak przygotowana oferta pozwala łatwo dostosować zakres ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb. W wiosennym pakiecie istnieje możliwość zabezpieczenia upraw na wypadek  gradu, przymrozków wiosennych, pioruna, deszczu nawalnego, obsunięcia się ziemi, huraganu, lawiny, powodzi, suszy - dodaje.

Ekspert przypomina, że w poprzednich latach uprawom najbardziej zagrażały przymrozki, grad i ulewny deszcz. Sprawcą wielu szkód były też ujemne skutki przezimowania. Zgodnie z ustawą, każdy rolnik, który pobiera dopłaty bezpośrednie ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia.

- Pula ubezpieczeń z dopłatami jest ograniczona, więc nie warto zwlekać z dopełnieniem tego obowiązku. Mamy nadzieję, że włączenie do sieci sprzedaży placówek pocztowych ułatwi rolnikom dostęp do ochrony upraw - ocenia Głusek.

Za sprawą ubiegłorocznej nowelizacji Ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich dopłaty mogą sięgnąć 65 proc. Z roku na rok rośnie wśród gospodarzy świadomość konieczności i potrzeby ubezpieczania upraw.

ubezpieczenia rolne, ubezpieczenie upraw, ubezpieczenie zwierząt, concordia ubezpieczenia

Ubezpieczyciele szykują nową ofertę. Rolnik może tylko zyskać

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach rolnych i zwierząt gospodarskich wprowadziła nowe zasady określania wysokości dotacji do składki ubezpieczeniowej w 2017 roku. Maksymalnie może teraz wynieść 65 proc., jednak jej ostateczna wysokość zależy od...

W 2015 roku ochronie ubezpieczeniowej podlegało ok. 3,5 mln ha, a ubezpieczyło się 139 tys. rolników. W tym roku wzrosła liczba towarzystw sprzedających ubezpieczenia rolne z dopłatami z budżetu państwa.

"AGRO Ubezpieczenia" w ofercie ma ubezpieczenia zapewniające ochronę w zakresie: obowiązkowego oraz dobrowolnego dotowanego ubezpieczenia upraw, dobrowolnego dotowanego ubezpieczenia zwierząt gospodarskich, obowiązkowego ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa, odpowiedzialności cywilnej związanej z posiadaniem gospodarstwa, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ubezpieczenia mienia wchodzącego w skład gospodarstwa, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń komunikacyjnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 15.09.2021 - termin płatności III raty podatku rolnego

do 15.09.2021 - nabór wniosków w ramach programu "Usuwanie foli rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021