Tropiciele Mitów z wizytą w Anwilu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
31-10-2016,11:15 Aktualizacja: 31-10-2016,11:59
A A A

Wycieczka edukacyjna była - obok drona - nagrodą główną w zabawie zorganizowanej przez Anwil w ramach II edycji autorskiego programu edukacyjnego "Tropiciele Mitów", powstałego we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej.

Agata Trębińska, zwyciężczyni konkursu "Montuj memy z Canwilem" wraz ze swoją klasą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach odwiedziła siedzibę włocławskiej spółki.

anwil, włocławek, program tropienie mitów, nawożenie nieorganiczne, nawozy mineralne

2500 uczniów tropiło mity z Anwilem

Zakończyła się druga edycja programu edukacyjnego "Tropiciele Mitów" - autorskiego przedsięwzięcia Anwilu, powstałego we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. W dwóch odsłonach projektu wzięło udział 2500...

Włocławski producent nawozów mineralnych obala błędne przekonania i przekazuje dobre praktyki związane z nawożeniem. Formuła zajęć bazuje na metodologii edutainment, podkreślającej rolę zabawy w procesie uczenia się. Dotychczas 2500 uczniów z 95 rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski miało okazję tropić mity dotyczące tej metody odżywiania roślin.

Program drugiej edycji "Tropicieli Mitów" został wzbogacony o konkurs pod hasłem "Montuj memy z Canwilem". Jego celem było utrwalenie wiedzy zdobytej przez uczniów w trakcie zajęć. Zadaniem uczestników zabawy było przygotowanie prac z tym saletrzakiem z Włocławka w roli głównej.

Na konkurs napłynęło aż 220 prac, których autorzy wykazali się nie tylko bardzo wysokim poziomem wiedzy na temat nawożenia i rolnictwa, ale także znakomitym poczuciem humoru. Laureatką pierwszego miejsca została Agata Trębińska z ZSP nr 4 w Siedlcach, która dla siebie wygrała drona, a dla swojej klasy wycieczkę edukacyjną.

Uczniowie najpierw spotkali się przedstawicielami spółki, odpowiedzialnymi m.in. za produkcję nawozów, którzy zaprezentowali młodym rolnikom tajniki ich powstawania, a następnie przyjrzeli się procesowi produkcji.

Drugą część wizyty we Włocławku miała charakter integracyjny. Goście z Siedlec rywalizowali na polu paintballowym, a następnie grali w kręgle. Anwil zorganizował liczne konkursy, w których uczniowie mogli wygrać upominki.

Poleć
Udostępnij
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu