Timac Agro przedstawiło nowości na kolejny sezon

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-09-2021,13:10 Aktualizacja: 20-09-2021,14:46
A A A

W Zawierciu odbyło się kolejne spotkanie VIP Room zorganizowane przez Timac Agro Polska, firmę z branży nawozowej. Zaprezentowano osiągnięcia firmy w dziedzinie nawożenia i biostymulacji oraz przedstawiono jesienną ofertę.  

Produktem, na który kładziono szczególny nacisk jest nawóz granulowany PHYSACTIV+1. Zawiera nowy kompleks biostymulący PHYSACTIV+ poprawiający żyzność gleby, stabilizujący mikro pH oraz pobudzający jej życie mikrobiologiczne, co wpływa na poprawę dostępności składników pokarmowych. Nawóz przeznaczony jest do stosowania we wszystkich uprawach rolniczych, warzywniczych oraz sadowniczych.

Timac Agro, Zielony ład, warzywnictwo, ekologia, rolnictwo zrównoważone, bioróżnorodność, nowe strategie UE

Timac Agro: przyszłość warzywnictwa a nowe wymagania unijne

18 lutego w formie zdalnej odbyła się trzecia już odsłona konferencji Cracovia Horti organizowana przez firmę Timac Agro. W tym roku poświęcona była wyzwaniom jakie stoją przed sektorem warzywniczym i nie tylko w obliczu nowych unijnych wymagań...

Drugą nowością na ten sezon jest TOP-PHOS NP 15 20 N-PROCESS - startowy nawóz granulowany aktywującym roślinę i glebę. Zawiera kompleks TOP-PHOS chroniący fosfor przed uwstecznianiem w glebach kwaśnych i zasadowych oraz technologię N-PROCESS wpływającą na lepsze wykorzystanie azotu oraz chroniącą go przed stratami. To propozycja dla wszystkich, którzy oczekują nawożenia, które ogranicza straty z gleby składnika pokarmowego w porównaniu do tradycyjnych nawozów azotowych i dostosowuje się do potrzeb pokarmowych rośliny.

Firma zapowiedziała już nowe produkty na 2022 rok. Wprowadzana będzie wówczas nowa gama innowacyjnych biostymulatorów dostosowana do różnych kierunków produkcji żywności.

Wiadomo już także, że od nowego roku dobrze znane na polskim rynku nawozy nalistne z kompleksem biostymulującym z grupy Fertileader zmienią nazwę na SEACTIV i tym samym dołączą do nowej gamy rozwiązań biotechnologicznych Timac Agro Polska. Cały projekt odświeżania oferty i wprowadzania nowych produktów będzie nosił nazwę DNA PERFORMANCE.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu