Timac Agro Polska pomaga Fundacji „Mimo Wszystko”

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Timac Agro Polska, (bea) | redakcja@agropolska.pl
08-07-2015,9:15 Aktualizacja: 08-07-2015,9:21
A A A

Dyrektor zarządzający Timac Agro Polska Pani Agnieszka Egberss oraz dyrektor marketingu w tej firmie Pan Paweł Kocel przekazali w dniu 30 czerwca br. w Krakowie czek o wartości 4 000 zł z darowizną na działalność statutową Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Czek w imieniu fundacji odebrała Pani wiceprezes Maja Jaworska.

Wartość przekazanych środków jest nagrodą, jaką firma Timac Agro Polska otrzymała w Konkursie im. Prof. Szczepana A. Pieniążka, za wprowadzenie na rynek innowacyjnej linii produktów TOP-PHOS, podczas tegorocznej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Warszawie (TSW 2015).

„Cieszymy się niezmiernie, że działalność Fundacji „Mimo Wszystko” została doceniona, jednocześnie składamy serdeczne podziękowania firmie Timac Agro Polska za wybranie naszej fundacji jako beneficjenta nagrody”, powiedziała Pani Maja Jaworska.

Fundacja pomogła już blisko 20.000 osób chorych i niepełnosprawnych w całej Polsce, dofinansowując leczenie, rehabilitację, wspierając edukację, a także promując ich twórczość artystyczną. Ponadto – dzięki darczyńcom oraz sponsorom – wybudowała, utrzymuje i prowadzi Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. Ponadto biuro młodych fundacji zajmuje się propagowaniem idei wolontariatu, m.in. realizując w szkołach projekt „Każdy jest komuś potrzebny”.

„Dla nas było to naprawdę bardzo miłe i poruszające spotkanie, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć, jak wiele aktywności prowadzi fundacja na rzecz swoich podopiecznych”, powiedziała Agnieszka Egberss. Paweł Kocel wspomniał o kolejnym działaniu, które firma Timac Agro Polska zaczęła już realizować na rzecz ośrodków należących do fundacji, a które polega na ich wsparciu w postaci dostaw świeżych warzyw pochodzących z Warzywnej Akademii Timac Agro – miejsca, w którym uprawianych jest kilkanaście gatunków warzyw w oparciu o własne technologie nawożenia, zlokalizowanym i prowadzonym pod Lublinem przez specjalistę tej firmy ds. warzywnictwa Pana Piotra Szurka.

Obie strony wyraziły nadzieję, że to dopiero początek dalszej owocnej współpracy…


 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

19.10 - 30.11.2020 wsparcie finansowe na tworzenie grup producentów  <-- zobacz więcej

26.10 - 24.11.2020 dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego <-- zobacz więcej

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

29.10 - 30.11.2020 rozpoczęcie działalności pozarolniczej na wsi <-- zobacz więcej

30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę