Tankując na tych stacjach kupujesz paliwo Orlenu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-01-2017,8:30 Aktualizacja: 10-01-2017,8:44
A A A

Polski Koncern Naftowy Orlen, w ramach kontraktacji sprzedaży benzyn i oleju napędowego na rynek polski w 2017 rok, zawarł umowy z BP Europe, Shell Polska oraz AMIC Polska (staje Lukoil).

Koncern z Płocka dostarczy również paliwo JET-A1 na potrzeby Polskich Linii Lotniczych LOT.
 

Orlen, ropa naftowa, handel ropą naftową, ropa z Iranu, Iran, import ropy

Ropa z Iranu popłynie do Polski? Orlen już gotowy

PKN Orlen w ramach dywersyfikacji dostaw ropy naftowej jest gotowy na przyjęcie dla swych rafinerii surowca z Iranu, ale na razie decyzja w tej sprawie nie zapadła, gdyż konieczne jest m.in. dopracowanie kwestii operacyjnych i związanych z...
Zawarte kontrakty doskonale pokazują, że od lat cieszymy się zaufaniem największych operatorów, również największych graczy na rynkach europejskich. Dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji, jesteśmy w stanie zagwarantować odbiorcom bezpieczeństwo i płynność dostaw paliw najwyższej jakości. Dlatego na rynku jesteśmy postrzegani jako wiarygodny partner - mówi Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży Orlenu.
 
Łączna szacunkowa wartość umów z największymi operatorami na rynkach europejskich - BP Europe, Shell Polska oraz AMIC Polska wyniesie 9,3 mld zł.

Z kolei w ramach trzyletniego kontraktu z LOT-em, naftowy gigant dostarczy paliwo JET-A1 o maksymalnej wartości 1,8 mld zł.

"Zwiększenie wielkości możliwych dostaw oraz wydłużenie terminu obowiązywania w stosunku do umów wcześniej zawieranych z PLL LOT, gwarantują stabilną sprzedaż w dłuższym okresie, niezależnie od warunków rynkowych" - podaje Orlen w komunikacie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement