Szybkie kredyty dla rolników na rozwój gospodarstw

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-07-2020,13:10 Aktualizacja: 20-07-2020,13:13
A A A

Bank Pocztowy podpisał umowę z firmą Lechpol. Jej klienci będą mogli łatwiej korzystać z preferencyjnych linii kredytowych banku, a środki będą mogli przeznaczyć na zakup nawozów i środków do produkcji rolnej.

Lechpol to polska rodzinna firma z sektora rolniczego z Szubina (pow. nakielski, woj. kujawsko-pomorskie). Specjalizuje się w dostarczaniu materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin.

kredyt restrukturyzacyjny, arimr, wsparcie dla rolnictwa

ARiMR uruchomiła kredyt restrukturyzacyjny

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła dopłaty do oprocentowania kredytu na sfinansowanie spłaty zadłużenia powstałego w związku z prowadzeniem działalności rolniczej, tzw. kredyt restrukturyzacyjny. Środki mogą być...

Obsługuje rolników z 41 powiatów w woj. wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Jej klientami jest kilka tysięcy gospodarstw w tej części Polski.

- Bank Pocztowy wprowadził na rynek bardzo ciekawy produkt, który ułatwia finansowanie produkcji i rozwoju gospodarstw. Teraz zaoferujemy go naszym klientom, którzy szukają stabilnego finansowania na kilka lat, na dobrych warunkach - mówi Eugeniusz Taraska, Prezes Zarządu Lechpol.

Firma będzie oferowała produkty Banku Pocztowego przez sieć swoich mobilnych sprzedawców, którzy będą współpracować z doradcami banku.

- Rolnicy, którzy współpracują z firmą Lechpol, uzyskają na mocy umowy dostęp do uproszczonej i szybszej metody oceny zdolności kredytowej. Chcemy zaoferować głównie kredyty odnawialne na 48 miesięcy z finansowaniem do 200 tysięcy złotych. Nowe linie kredytowe dla sektora rolniczego uruchomiliśmy na początku czerwca - powiedział Marcin Kucharski, Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży z Banku Pocztowego.

Nowe produkty BP skierowane są przede wszystkim do właścicieli małych i średnich gospodarstw rolnych, a także rolników prowadzących działalność gospodarczą.
 

Poleć
Udostępnij