Sztuczna inteligencja w produkcji paneli fotowoltaicznych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-05-2016,8:10 Aktualizacja: 12-05-2016,11:09
A A A

JA Solar Holdings, jeden z największych na świecie producentów urządzeń solarnych poinformował, iż rozpoczęto masową produkcję paneli fotowoltaicznych o wysokiej mocy w jego najnowszym zakładzie produkcyjnym w chińskiej prowincji Hebei.

Nowy zakład znajdujący się w strefie rozwoju ekonomicznego w mieście Xingtai, o rocznej produkcji 1,5 GW, posiada w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, w ramach których zastosowano najnowsze technologie do produkcji modułów.

prosumenci, instalacja fotowoltaiczna, panele fotowoltaiczne, ustawa o oze, mikroinstalacja oze, net-metering,

Oszczędności z paneli fotowoltaicznych. Sprawdź, jak obniżyć rachunki

Prosumenci inwestujący w fotowoltaikę nie muszą czekać na zmiany w ustawie o OZE i dopłaty, żeby czerpać korzyści z mikroinstalacji - przekonują eksperci Opeus Energia. Na potwierdzenie przygotowali symulację inwestycji i potencjalnych oszczędności...
Zakład umożliwia produkcję modułów z 60, jak również 72 ogniwami, opartych przede wszystkim na ogniwach PERCIUM o wysokiej wydajności produkcji firmy JA Solar.

Wszystkie zainstalowane w tym zakładzie nośniki wzdłużne wyposażono w sztuczną inteligencję, która umożliwia przełączanie konfiguracji procesu lutowania pomiędzy czterema i pięcioma szynoprzewodami.

Wszystkie linie montażowe potrafią także w sposób elastyczny produkować moduły zwykłe lub moduły z podwójną szklaną warstwą, z łatwością przełączając się naprzemiennie pomiędzy obiema sposobami produkcji.

Firma w komunikacie podkreśla, że w pełni zautomatyzowane linie montażowe do produkcji modułów z 60 i 72 ogniwami w znaczącym stopniu podniosą produktywność zakładu.

Wartość roczna produkcji na osobę szacowana jest na około 2 MW, co jest najwyższym wskaźnikiem wśród podobnych firm w branży.

odnawialne źródła energii, instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika

Fotowoltaika dynamicznie się rozwija. Coraz więcej mocy

Sektor fotowoltaiki w Polsce ma się coraz lepiej i dynamicznie się rozwija. W 2015 roku moc skumulowana w takich instalacjach przekroczyła 95 MWp. Aż 98 proc. z nich zostało przyłączonych do sieci w latach 2014-2015. Tylko w minionym roku moc...
Wszystkie działy robocze, w tym dział montażu modułów, dział testów i pomiarów, magazyny operacyjne oraz magazyn główny znajdują się pod jednym dachem, jest układem w sposób znaczący energooszczędnym.

- Uroczyste otwarcie naszego zautomatyzowanego zakładu do produkcji modułów w Xingtai stanowi nowy krok, który JA Solar podjęła w kierunku inteligentnej produkcji. Będziemy nadal koncentrowali się na innowacjach technologicznych i usprawniali swoje produkty, by sprostać zapotrzebowaniu naszych klientów w zakresie produktów o wysokiej jakości - mówi Baofang Jin, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy JA Solar.

źródło: PR Newswire, Centrum Prasowe PAP

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu