"Szabla" z Sarzyny ścina chwasty u korzeni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
18-08-2016,13:10 Aktualizacja: 18-08-2016,14:01
A A A

Szabla 480 EC to niezwykle skuteczny herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. Nowość w ofercie CIECH Sarzyna, to produkt wygodny w stosowaniu dzięki niskiej dawce na 1 ha oraz skoncentrowanej formie.

Szabla 480 EC jest środkiem chwastobójczym o działaniu selektywnym, pobieranym przez korzenie i pędy kiełkujących chwastów, a następnie przemieszczanym do liści. Substancja czynna - chlomazon - hamuje syntezę karotenoidów w młodych liściach chwastów, powodując ich bielenie, a następnie zamieranie roślin.

Mariola Pietrzak, Wojciech Pietrzak

Dni Pola CIECH Sarzyna w Ruszkowie

Podczas Dni Pola w Ruszkowie (powiat golubsko-dobrzyński, woj. kujawsko-pomorskie) spółka CIECH Sarzyna zademonstrowała skuteczność najnowszego swojego herbicydu Chwastox CF 260 EW, który ma wejść na rynek w 2017 roku. Partnerami...

Nowość w ofercie firmy z Sarzyny to produkt stosowany przedwschodowo, przeznaczony do zwalczania niektórych rocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie rzepaku ozimego, takich jak gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, przytulia czepna czy tasznik  pospolity.

Herbicyd (dostępny w sprzedaży w opakowaniach 0,5; 1 i 5 l) powinien być zastosowany najpóźniej 3 dni po siewie rzepaku na starannie uprawioną, pozbawioną grud glebę. Umożliwia skuteczną walkę z chwastami jeszcze przed wschodami rzepaku ozimego.

- Szabla 480 EC to kolejna nowość w naszej ofercie. CIECH Sarzyna to wiele lat tradycji w produkcji, innowacyjne technologie i najlepsi eksperci. Wszystko to daje gwarancję najwyższej skuteczności produktów - zapewnił Mariusz Grelewicz, prezes zarządu firmy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

od 1.10.201rusza nowa odsłona programu Agroenergia

18.10.2021 rusza wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich

10.12.2021-7.02.2022 – inwestycje mając na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych