Syngenta: komunikaty Infopole 2015 już uruchomione

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-04-2015,15:10 Aktualizacja: 13-04-2015,15:27
A A A

Wystartowała tegoroczna edycja monitoringu agrofagów - podaje Syngenta i zachęca do skorzystania z  informacji zawartych w aplikacji Infopole.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że Infopole to "najbardziej rozbudowany system monitoringu chorób i szkodników, który jest cennym narzędziem wspomagania decyzji w ochronie roślin".

Prezentowane informacje są tworzone przez zespół ekspertów, którzy podczas okresu wegetacji monitorują warunki atmosferyczne, obserwują uprawy, odnotowują występowanie oraz stopień nasilenia szkodników i chorób.

Informacje o zagrożeniu spływają z 24 punktów pomiarowych, równomiernie rozmieszczonych na terenie całej Polski. Publikowane w każdy piątek komunikaty wyróżnia najszybszy czas przepływu danych z punktów monitoringu do momentu publikacji na stronie www.syngenta.pl.

System dostarcza informacji o stopniu zagrożenia upraw i aktualnym nasileniu występowania agrofagów,  ostrzega o konieczności wykonania zabiegu, przypomina o zwalczaniu agrofagów w przypadku przekroczenia ekonomicznego progu nasilenia ich występowania, zaleca termin wykonania zabiegu, sugeruje optymalny dobór preparatu oraz jego dawkę w celu uzyskania wysokiej skuteczności zabiegu, a także uwzględnia aktualne fazy rozwojowe upraw dla wybranej lokalizacji na terenie Polski.

Aby skorzystać z darmowej aplikacji mobilnej Infopole wystarczy ją pobrać na urządzenie mobilne, wybrać lokalizację, dla której chcemy otrzymywać komunikaty i gotowe.


 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021