Studia we Wrocławiu, praca w Pekinie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-11-2017,14:25 Aktualizacja: 20-11-2017,14:27
A A A

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu już od kilku lat prowadzi podwójnie dyplomowane studia we współpracy z Hunan Agricultural University w Changshy w Chinach. Do tej pory była to specjalność Chinese and Polish traditions in shaping of the landscape na architekturze krajobrazu. Teraz ruszają kolejne dwa kierunki.

Polsko-chińskie studia II stopnia z ogrodnictwa (Advanced Technologies in Chinese and Polish Horticulture) i zootechniki (Animal Production Managment - Chinese and European Circumstances) rozpoczną się w połowie lutego 2018 roku i potrwają 4 semestry - przynajmniej dwa z nich studenci spędzą w Chinach.

piwo, browarnictwo, sektor piwowarski, piwowar, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Pierwsze międzynarodowe studia doktoranckie z piwowarstwa

Ośmiu doktorantów reprezentujących uczelnie z całej Europy będzie uczestniczyć w pierwszych międzynarodowych studiach doktoranckich z browarnictwa i słodownictwa. Specjalistyczną wiedzę zdobędą oni w uniwersytetach, browarach i innych...
Studia prowadzone są w całości w języku angielskim, a każdy ma dwóch promotorów - z uczelni polskiej i chińskiej - informuje uczelnia.

Ogrodnictwo

W programie studiów znalazły się m.in. takie zajęcia jak: Marketing of horticultural products, New developments in horticultural plant genetics and breeding, Popularization and application of agricultural technology, Comprehensive practice of horticultural modernization production, Horticultural plant ecology and stress physiology, Advanced molecular biology of horticulture, Advanced technologies in greenhouse production.

Absolwent specjalności Advanced Technologies in Chinese and Polish Horticulture będzie miał wiedzę i umiejętności z zakresu zrównoważonego ogrodnictwa, kształtowania krajobrazu i ochrony przyrody.

leśnictwo, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, studia

Leśnictwo to studia dające dobrą przyszłość!?

Absolwenci kierunków technicznych, matematyczno-informatycznych oraz ekonomicznych mają łatwiejszy start na rynku, choć niespodziewanie liderem okazało się leśnictwo. Jak wynika z pierwszej edycji ogólnopolskiego badania o...
Może podjąć pracę w firmach europejskich, chińskich lub współpracujących z Chinami. Takie studia to również poszerzona wiedza z nauk biologicznych i chemicznych, w tym genetyki, hodowli, biologii molekularnej, ochrony roślin, znajomość metod analizy ekonomicznej oraz organizacji i zarządzania.

Zootechnika

Do obowiązkowych zajęć na specjalności Animal Production Managment – Chinese and European Circumstances będą należały m.in.: Animal reseach method, Advanced animal nutrition, Molecular biology, Nutrition and immunity, Case study of animal husbandry, Animal husbandry law, Modern livestock production system.

Absolwent tej specjalności będzie posiadał rozszerzoną wiedzę w zakresie planowania i organizacji hodowli zwierząt oraz stosowania programów hodowlanych, żywieniowych i profilaktycznych w populacjach różnych gatunków zwierząt.

Wrocław, badanie roślin, Fascynujący Świat Roślin na UPWr, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Naukowcy z Wrocławia za darmo zbadają chore rośliny i doradzą

Rośliny, które od kilku lat nie rosną, usychają, pleśnieją lub nie kwitną można przynieść w czwartek, 18 maja do lekarza. Specjaliści Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdiagnozują, doradzą i opowiedzą o roślinach ozdobnych i...
Będzie przygotowany do pracy na kierowniczych stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej, w gospodarstwach rolnych i hodowlanych, w nadzorze hodowlanym i służbach inseminacyjnych, w doradztwie rolniczym, w przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem zwierząt i produktami pochodzenia zwierzęcego.

Umowy w sprawie rozpoczęcia kolejnych wspólnych studiów podpisano w czasie wizyty przedstawicieli UPWr w Chinach. Wzięli w niej udział prorektor Jarosław Bosy, dziekani Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego, prof. Bogdan Stępień i Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, prof. Adam Roman oraz prodziekani - prof. Anita Biesiada i dr Barbara Król.

Podjęto także rozmowy o możliwości rozszerzenia współpracy o kolejne kierunki, interdyscyplinarne studia doktoranckie, programy stażowe dla pracowników i wspólne projekty badawcze.

Studenci, którzy zdecydowali się na podjęcie polsko-chińskich studiów na architekturze krajobrazu, zgodnie twierdzą, że to był najlepszy wybór, jakiego mogli dokonać.

eksport produktów spożywczych do chin, województwo łódzkie, prowincja Syczuan, Chengdu, jedwabny szlak

Chińczycy smakują naszych produktów, a eksporterzy liczą na zyski

Polskie jabłka, miody i zboża znalazły się wśród produktów spożywczych, które przedsiębiorcy z Łódzkiego zaprezentują w stolicy prowincji Syczuan. W czwartek rozpoczęła się ich wizyta w Chengdu, ukierunkowana na...
Jak pisała na łamach "Głosu Uczelni" Katarzyna Kadulska z pierwszego rocznika, który wyjechał do Chin:  - Kiedy ma się możliwość wyruszenia w nieznane - tak daleko od rodzinnego od domu, na drugi koniec świata, a do tego studiowania ukochanego kierunku - to trzeba z niej skorzystać. Dla mnie zachętą była świadomość przeżycia czegoś niezwykłego i doświadczenia tego, co zazwyczaj oglądamy w Internecie, telewizji albo o czym tylko czytamy w książkach. To mnie skusiło i przeżyłam największą, jak do tej pory, przygodę mojego życia!

Rekrutacja

Polscy studenci, którzy chcieliby podjąć studia magisterskie w ramach polsko-chińskich specjalności muszą zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym. Rekrutacja trwa od 20 listopada 2017 roku do 7 stycznia 2018 roku. 8 stycznia ogłoszona zostanie lista przyjętych, a w ciągu kolejnych dwóch dni trzeba będzie złożyć dokumenty. Więcej o rekrutacji znajdziesz tutaj

źródło: Głos Uczelni UPWr

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu