Sokołów ze zgodą na eksport wołowiny do Chin

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-05-2024,10:35 Aktualizacja: 24-05-2024,14:47
A A A

Sokołów S.A. jako pierwszy polski producent uzyskał zgodę na eksport wołowiny do Chin. Jest to wynik pozytywnego przejścia przez firmę pełnej procedury rejestracyjnej.

Uprawnionym zakładem jest Oddział Sokołów S.A. w Kole. To kolejne potwierdzenie, że spełnia on najwyższe standardy jakości i eksportu.

Uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin przez Sokołów to efekt zaangażowania pracowników firmy, odpowiedzialnych za to zadanie oraz współpracy i połączenia sił z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i radcą rolnym w Pekinie.

Procedura obejmowała dwa etapy. Pierwszym z nich było zgromadzenie niezbędnej dokumentacji i jej weryfikacja oraz uzyskanie akceptacji od GACC (General Administration of Customs China).

wołowina, wołowina z kością, bydło mięsne, Chiny, eksport wołowiny, mięso wołowe, Jacek Zarzecki

Wołowina z Polski już na ostatniej drodze do Chin

Mięso wołowe z Polski już wkrótce może trafić do Chin. Rozpoczęcie polskiego eksportu zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy krajowy zakład mięsny przeszedł pozytywnie system CIFER Single Window. Jest to chiński system rejestracji...

Drugim etapem był audyt online przeprowadzony przez służby chińskie. Oddział w Kole był w pełni przystosowany do wymaganych norm.

Prezes Zarządu Sokołów S.A Przemysław Gostkiewicz podkreśla, jak duże znaczenie dla firmy ma uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin.

– Cieszymy się, że Sokołów jako pierwszy polski producent pozytywnie przeszedł procedurę weryfikacyjną, uzyskując możliwość eksportowania wołowiny do Chin, które są bez wątpienia bardzo istotnym rynkiem zagranicznym – mówi Przemysław Gostkiewicz i dodaje:

– To kolejny ważny krok w rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam na dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców. Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie wysokiej jakości produktów, a także dbałość o dobrostan zwierząt. Spełnienie wymogów procedury jest istotnym potwierdzeniem, że nasze działania w tym zakresie są skuteczne.

Sokołów S.A. jest jednym z wiodących producentów wołowiny w Polsce. Na zagraniczne rynki trafia także około 48% produkowanych przez firmę wyrobów.

Firma zatrudnia ok. 9 000 osób. Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim. W skład spółki wchodzi 8 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie oraz Osiu.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich