Siarkopol z nową instalacją do pastylkowania siarki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-07-2015,14:40 Aktualizacja: 02-07-2015,14:52
A A A

Grupa Azoty uruchamia nową instalację do pastylkowania siarki o łącznym budżecie 25 mln zł. Dzięki niej Grupa Azoty "Siarkopol" rozpocznie w Osieku (woj. świętokrzyskie) wytwarzanie produktu o unikalnych właściwościach.

Produkowana nową metodą siarka granulowana to wyrób o wysokiej jakości, który pozwoli spółce rozszerzyć ofertę co umożliwi pozyskanie odbiorców na nowych rynkach.

- Siarkopol stawia sobie nowe cele. Chcemy rozwijać się tak, jak to robią inne spółki z Grupy Azoty. Chcemy też budować naszą konkurencyjność i wdrażać nowoczesne i energooszczędne rozwiązania - mówi Marian Kosowicz, prezes zarządu Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" SA.

Nowa instalacja odpowiada na potrzeby klientów poszukujących siarki o bardzo niskiej zawartości wilgoci. Siarka pastylkowana spełnia te rygorystyczne wymogi.

Potas w połączeniu z magnezem i siarką z kizerytu to idealne rozwiązanie

Przystępując do nawożenia powinniśmy znać zasobność własnych gleb, aby móc ustalić konkretną dawkę nawozu pod konkretną roślinę. Niemniej jednak w Polsce większość gleb jest uboga przede wszystkim w potas, magnez i siarkę. Jednym z rozwiązań...
Produkcja siarki nową metodą jest też o wiele bardziej efektywna. Stosowana do tej pory technologia powodowała szybkie zużywanie się urządzeń do mielenia siarki, co wymuszało częste postoje i remonty instalacji.

Nowe rozwiązanie granulacji siarki metodą suchą opartą na przyjaznej środowisku technologii Rotoform, jest efektem dążenia  Spółki do usprawnienia procesu produkcji.

Produkt skierowany jest przede wszystkim do przemysłu gumowego i nawozowego. Warta 25 mln zł instalacja to dopiero pierwszy etap rozbudowy Zakładu Górniczego w Osieku. Do końca 2016 r. spółka uruchomi jeszcze dwie taśmy do pastylkowania siarki. Ich koszt to kolejne 7 mln zł.

- Przygotowując strategię inwestycyjną Grupy Azoty do 2020 roku od razu założyliśmy, że będziemy dbać o zrównoważony rozwój wszystkich spółek, i że będziemy prowadzić inwestycje także poza czterema głównymi zakładami. Cel jest jeden, umacnianie pozycji europejskiego lidera produkcji chemicznej dla dobra nie tylko naszej firmy ale całej polskiej gospodarki - podkreśla Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty.

W tej chwili Grupa Azoty prowadzi w całej Polsce inwestycje za blisko 4 mld zł. Do 2020 r. na ten cel spółka zamierza przeznaczyć ponad 7 mld zł.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj