Selen organiczny i witamina E od Trouw Nutrition

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
27-03-2020,9:45 Aktualizacja: 27-03-2020,9:41
A A A

Hodowcy zwierząt gospodarskich wiedzą, że paszę należy odpowiednio bilansować i suplementować, aby mogły one uniknąć niedoborów kluczowych pierwiastków.

Selen ma dobroczynny wpływ na kondycję, zdrowie i dobrostan zwierząt. Istnieją różne formy selenu, jednak czy każdy jest równie dobry?

Czysta selenometionina, jak podkreśla firma Trouw Nutrition, to najefektywniejsza i najlepiej przyswajalna dla zwierząt forma selenu organicznego.

strefa niebieska, ognisko asf, główny lekarz weterynarii, ASF, wirus asf, afrykański pomór świń, Komisja Europejska

Strefa niebieska będzie mniejsza? Inspekcja odpowiada

Główny lekarz weterynarii poinformował w swoim komunikacie o tym, że cały czas prowadzi działania na rzecz zmniejszania zasięgu obszaru zagrożenia czyli strefy niebieskiej. Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody...

Badania pokazują, że w znacznym stopniu podnosi odporność na stres wywołany np. wysoką temperaturą, zmianą warunków bytowych, niewystarczającymi warunkami sanitarnymi, złą jakością paszy lub jej zmianą, transportem, czy chociażby przegrupowaniami w stadzie.

Czysta selenometionina poprawia również wydajność reprodukcyjną zwierząt.

W połączeniu z witaminą E selen organiczny tworzy tzw. bombę antyoksydacyjną. Synergistyczne działanie tych składników wpływa na poprawę wyników produkcyjnych.

Selenometionina z witaminą E w przypadku trzody chlewnej zwiększa płodność loch i knurów, ogranicza śmiertelność zarodków i prosiąt, podnosi jakość mięsa oraz wpływa na redukcję upadków wywołanych zawałem mięśnia sercowego u szybko rosnących zwierząt.

jaja, cena jaj, Wielkanoc, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, koronawirus, kury nieśne, pisklęta kur nieśnych

Ceny jaj mogą wzrosnąć przed świętami

Jaja w tym roku mogą zdrożeć w okresie poprzedzającym Wielkanoc. Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zaleca konsumentom, aby nie czekali do ostatniej chwili z ich zakupem. Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, w której...

Selenometionina z witaminą E u drobiu wpływa na zwiększenie wskaźnika zapłodnionych jaj, ograniczenie śmiertelności zarodków i piskląt oraz podniesienie jakości mięsa.

Trouw Nutrition oferuje hodowcom trzody chlewnej płynny produkt do stosowania z wodą Trouwit E+Selen organiczny.

Dzięki tej formie, jak podkreśla producent, przyswajalność oraz efektywność działania Trouwit E+Selen organiczny jest większa, szczególnie przy występowaniu zaburzeń wchłaniania lub zmniejszonym apetycie zwierząt.

Trouwit E+Selen organiczny jest to mieszanka paszowa uzupełniająca dostępna dla każdego hodowcy.Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej