Ryby i owoce morza transportują samolotami. Czas ma znaczenie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-12-2015,9:40 Aktualizacja: 14-12-2015,9:50
A A A

Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, przetransportowała już 35 tysięcy ton produktów chłodzonych przez otwarty w tym roku ekskluzywny terminal cargo na lotnisku Al Maktoum International-Dubai World Central (DWC).

Wśród nich są również ryby i owoce morza. Jak wygląda ich droga? Poniżej prezentujemy animowaną infografikę, która przedstawia etapy podróży homara z lodowato zimnych wód u wybrzeży Bostonu w stanie Massachusetts do różnych miast w Azji.  Animacja zwraca uwagę na możliwości łańcucha chłodniczego Emirates SkyCargo i zdolność przetransportowania towarów wrażliwych na temperaturę między dwoma niemal dowolnymi punktami na ziemi.

Drugie lotnisko w Polsce, w którym można odprawić produkty roślinne

Już za kilka dni na wniosek wojewody podkarpackiego uruchomione zostanie przejście fitosanitarne w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów-Jasionka. Będzie to drugi w Polsce punkt, po przejściu granicznym na lotnisku Chopina w Warszawie, w...
Terminal SkyCentral oferuje 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na towary wymagające przechowywania w określonej temperaturze.

Obiekt uzupełnia ofertę usług Emirates SkyCargo związanych z zabezpieczaniem ładunku chłodzonego, takich jak Emirates SkyCargo White Cover - powłoka ochronna, która utrzymuje niską temperaturę ładunku, czy Emirates SkyCargo Cool Dolly - urządzenie umożliwiające transport cargo z samolotu do chłodni przy zachowaniu temperatury nawet do -20°C.

Do obiektów Emirates SkyCentral trafiają różne rodzaje towarów, jednak do najczęściej przewożonych należą produkty lecznicze, świeże warzywa i owoce, a coraz częściej także ryby i owoce morza.

Od momentu otwarcia terminala linie Emirates SkyCargo przetransportowały niemal 6 tys. ton ryb i owoców morza ze zrównoważonych źródeł, od tuńczyka bonito z Malediwów po homara amerykańskiego z Bostonu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"