Ruszyło biuro prasowe Instytutu Ochrony Roślin - PIB w Poznaniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
17-07-2020,11:25 Aktualizacja: 17-07-2020,12:11
A A A
Na stronie internetowej IOR - PIB (www.ior.poznan.pl) zostało uruchomione biuro prasowe, którego głównym celem jest zoptymalizowanie i przyspieszenie komunikacji między ekspertami Instytutu a dziennikarzami.
 
Nowe miejsce na internetowej stronie poznańskiego Instytutu Ochrony Roślin ma służyć przede wszystkim jeszcze lepszej komunikacji mediów z ekspertami IOR - PIB, szybkiemu nawiązaniu kontaktów z wybranym naukowcem, zwiększeniu informacyjnego zasięgu komunikatów prasowych, a także budowaniu i umacnianiu eksperckiego wizerunku Instytutu Ochrony Roślin - PIB.
 
Arkadiusz Artyszak, Sesja Naukowa IOR-PIB

O mątwiku burakowym na 58. Sesji Naukowej IOR-PIB w Opalenicy

Reforma rynku cukru w UE przeprowadzona w latach 2006-2008 spowodowała koncentrację uprawy buraka cukrowego w pobliżu cukrowni, co oznacza, że w niektórych gospodarstwach jest uprawiany częściej niż co 4 lata na tym samym polu. Proces ten...
- Od początku istnienia IOR - PIB skupia się nie tylko na badaniach naukowych, związanych z szeroko rozumianą ochroną roślin, ale także na upowszechnianiu i popularyzacji wyników tych badań oraz opracowanych na ich podstawie metodologii integrowanej ochrony roślin - zarówno w świecie naukowym, jak i wśród: rolników, doradców i ekspertów rolniczych, urzędników i instytucji państwowych, a także dziennikarzy - mówi prof. Marek Mrówczyński, dyrektor Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu.
 
- Jako naukowcy staramy się, aby rezultaty naszych badań miały przełożenie w praktyce rolniczej. W ich popularyzacji bardzo ważną rolę odgrywają media, tak branżowe, jak i ogólnopolskie. Dlatego, chcąc ułatwić wzajemny kontakt i przepływ informacji, stworzyliśmy biuro prasowe, czyli narzędzie przeznaczone do optymalizacji kontaktu z naszym Instytutem i jego ekspertami - dodaje prof. Mrówczyński. 
 
Biuro prasowe IOR – PIB to miejsce, gdzie dziennikarze znajdą m.in. informacje prasowe Instytutu, takie jak: newsy, wywiady z ekspertami IOR, komunikaty eksperckie, a nawet podejrzą najnowsze wpisy z Twittera. W biurze prasowym odnajdą także sylwetki najważniejszych ekspertów IOR – PIB, dzięki czemu szybko zorientują się w zakresie działalności naukowo-badawczej danego naukowca, skrótowym przebiegu jego kariery naukowej, najważniejszych publikacjach oraz dokonaniach zawodowych. 
 
- Sylwetki ekspertów zostały opracowane tak, aby dziennikarz poszukujący specjalisty od danego zagadnienia z zakresu ochrony roślin jak najszybciej dotarł z pytaniami do odpowiedniej osoby. Z drugiej strony biuro prasowe jest archiwum opublikowanych informacji i wywiadów, które można przeglądać i które mogą stać się dla dziennikarzy inspiracją - mówi Andromeda Wróbel, menedżer ds. PR w Nonoproblemo, agencji public relations odpowiedzialnej za prowadzenie biura prasowego IOR - PIB, tworzenie materiałów prasowych i usprawnianie kontaktów z mediami. 
 
Odwiedzający zakładkę biura prasowego IOR - PIB będą mogli także pobrać materiały informacyjne opisujące: cele działalności IOR - PIB, główne filary działalności instytutu, jego historię oraz opis struktury organizacyjnej. 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY