Rusza wiosenny sezon ubezpieczania upraw

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
16-03-2018,12:15 Aktualizacja: 16-03-2018,12:31
A A A

19 marca Concordia Ubezpieczenia otwiera wiosenny sezon ubezpieczania upraw rolnych, w którym będzie można wykupić ochronę od ryzyka gradu lub w ramach pakietów ryzyk.

W zależności od rodzaju roślin, możliwe będzie również skorzystanie z ubezpieczenia na wypadek wystąpienia przymrozków wiosennych, huraganu oraz deszczu nawalnego. W przypadku owoców i warzyw firma oferuje ubezpieczenie od gradu, obejmującego szkody ilościowe i jakościowe.

ubezpieczenie upraw, ubezpieczenie zwierząt gospodarskich, concordia ubezpieczenia

Ubezpieczenie upraw na nowych zasadach

15 marca ruszył wiosenny sezon ubezpieczania upraw. W przypadku roślin rolniczych potrwa do końca czerwca, a owoców i warzyw zakończy się miesiąc wcześniej. W tym roku dofinansowanie budżetu państwa do ubezpieczenia upraw sięga aż 65 proc.,...

W tym roku gospodarze indywidualni i przedsiębiorcy rolni będą mogli skorzystać z sięgającego aż 65 proc. dofinansowania budżetu państwa. Wszystko za sprawą znowelizowanej w 2016 r. ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

- Dzięki wiedzy i doświadczeniu Vereinigte Hagelversicherung VVaG ­ czołowego ubezpieczyciela upraw na rynku europejskim i naszego koasekuratora - będziemy w stanie zwiększyć pojemność ubezpieczeniową, otaczając tym samym ochroną jeszcze większą niż dotychczas liczbę klientów i powierzchnię ich upraw - wskazuje Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najskuteczniejszy wariant ubezpieczenia upraw? - Dobrze jest sprawdzić czy na polisie jest zapis o udziale własnym, zweryfikować czy suma ubezpieczenia jest stała przez cały rok. Należy ponadto sprawdzić, jaka jest wysokość składki za ubezpieczenie, czy umowa może zostać zawarta bez oględzin na polu i jakie są warunki wypłaty środków po zajściu niechcianego zdarzenia - radzi ekspert.

Warto, aby przy okazji ubezpieczania upraw, rolnicy pomyśleli również o realnym zabezpieczeniu finansowym siebie oraz bliskich. Ubezpieczyciel przewidział specjalne zniżki.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"