Rekord przychodów coraz bliżej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-10-2020,14:30 Aktualizacja: 08-10-2020,14:35
A A A

Mimo trudnej sytuacji rynkowej i zawirowań związanych z pandemią Covid-19, Grupa Mlekovita zakończyła trzeci kwartał bieżącego roku ze znakomitymi wynikami finansowymi.

Zakładane na ten okres cele zostały znacznie przekroczone. Przychody firmy za pierwsze 9 miesięcy br. wyniosły ponad 4 mld zł (+10 proc.). Tak dobry wynik został osiągnięty m.in. dzięki eksportowi, którego wartość przekroczyła 1 mld zł (+33 proc.).

mleko, produkcja mleka, Dortota Śmigielska, PFHBiPM, nonGMO, mleko ekologiczne, hodowcy bydła, cena mleka, mleko surowe

Rynek mleka po pandemii. Co nas czeka?

Jak polski rynek mleczarski zareagował na pandemię koronawirusa? Dlaczego eksport jest dla nas tak ważny oraz jakie są prognozy dotyczące produkcji mleka na najbliższe lata? Rynek mleka w Polsce na pandemię koronawirusa zareagował przede wszystkim...

Na zagraniczną sprzedaż kierowanych jest 35 proc. wytwarzanych produktów, które trafiają do 167 krajów na świecie. Poza granice Polski codziennie wysyłanych jest średnio 150 kontenerów z wyrobami.

- Wyniki, które Mlekovita wypracowała przez trzy kwartały tego roku, po raz kolejny potwierdzają, że przyjęta strategia rozwoju jest skuteczna. Na znakomite rezultaty składają się codzienna ciężka praca 15 tys. rolników dostarczających mleko i 5 tys. pracowników naszych 20 zakładów, najwyższa jakość oferowanych produktów oraz dobre zarządzanie. Już dzisiaj szacujemy, że mimo wyjątkowych wyzwań, na koniec roku osiągniemy kolejny rekord przychodów. Jesteśmy tego coraz bliżsi - mówi Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Nieodłącznym elementem rozwoju są inwestycje, dzięki którym firma może rozszerzać asortyment nie tylko o nowe warianty topowych produktów, ale także wprowadzać nieprodukowane dotychczas w Polsce wyroby. Na koniec roku wartość nakładów wyniesie 100 mln zł.

Firma zanotowała również rekordowy skup mleka, który od stycznia do września przekroczył 1,7 mld litrów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement