Regalis Plus 10 WG także w truskawce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (art) | redakcja@agropolska.pl
04-09-2017,9:30 Aktualizacja: 04-09-2017,9:55
A A A

Regulator wzrostu Regalis Plus 10 WG z firmy BASF otrzymał rozszerzenie o możliwość stosowania w uprawie truskawki.

Substancją czynną preparatu jest proheksadion wapnia (związek z grupy cykloheksanodionów) - 100 g/kg. Preparat wpływa na ograniczenie wzrostu pędów rozłogowych oraz zahamowanie kwitnienia zimowego truskawki.

W celu ograniczenia wzrostu pędów rozłogowych środek należy stosować od początku tworzenia pędu rozłogowego do początku zamierania starych liści (BBCH 41-93) w dawce 1,5 kg/ha. Maksymalna liczba zabiegów wynosi 2, a odstęp pomiędzy nimi co najmniej 10 dni.

truskawki, zbiór truskawek, plantacje truskawek, Świętokrzyskie Centrum Pediatrii, kielce

Zbieranie truskawek może być niebezpieczne. Lekarze ostrzegają

Zbieranie truskawek przez dłuższy czas może źle skończyć się zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Pracownicy pediatrii z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przypominają  plantatorom, by informowali zatrudnione młode osoby o...
Aby zahamować kwitnienie zimowe środek powinno się stosować od początku  tworzenia pąków w pachwinach liści do początku zamierania starych liści (BBCH 91-93) w dawce 1,5 kg/ha. Liczba zabiegów wynosi 1.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym wynosi 2, a łączna dawka zastosowanego w sezonie wegetacyjnym środka nie może przekroczyć 3 kg/ha.

W przypadku odmian truskawek wykazujących tendencję do kwitnienia w okresie jesienno-zimowym zaleca się zastosowanie środka jesienią.

Substancja czynna środka Regalis Plus 10 WG hamuje biosyntezę giberelin, co w efekcie powoduje skrócenie jednorocznych pędów i ograniczenie wyrastania silnych pędów (wilków) u jabłoni i gruszy. Poza tym przyczynia się do wytworzenia niekorzystnych warunków dla infekcji powodowanych przez sprawcę zarazy ogniowej (Erwinia amylovora) przez indukowanie m.in. systemicznej odporności roślin przeciwko patogenowi.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj