Puławy i Kędzierzyn kluczowymi dostawcami RSM dla czeskich rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2016,8:00 Aktualizacja: 09-04-2016,8:45
A A A

Grupy Azoty Puławy i Grupa Azoty Kędzierzyn podpisały kontrakt z firmą Agro CS na dostawy i dystrybucję RSM - płynnego nawozu na rynek Republiki Czeskiej.

Podpisana umowa opiewa na szacowaną wartość 80 mln zł - tym samym Puławy i Kędzierzyn będą kluczowymi dostawcami płynnego nawozu saletrzano-mocznikowego RSM na dla czeskich rolników.

RSM zdobywa nowych klientów również w Polsce - rynek rośnie w tempie, który Grupa Azoty zamierza zdyskontować dla ewolucji portfela produktowego, rozwijając przy tym infrastrukturę i logistykę.

Grupa Azoty, inwestycje, nawozy, nawożenie, Tarnów, Puławy, Paweł Jarczewski

68 projektów inwestycyjnych za 7 mld zł w Grupie Azoty

Grupa Azoty, największa w Polsce firma chemiczna, przeznaczyła na inwestycje do 2020 r. 7 mld zł. Wyselekcjonowała 68 projektów, stawia na konkurencyjność, nowoczesność i pionierskie rozwiązania. – Jesteśmy jednym z najważniejszych...
- Nasze plany na najbliższy okres to rozwój produktu poprzez jego wzbogacanie o mikro-elementy. Wspólnie z partnerami inwestujemy w terminale pośrednie, które w okresie z jakim mamy obecnie do czynienia (sezon nawozowy) są kluczowym czynnikiem sukcesu, zapewniając rolnikowi właściwy serwis - mówi prezes zarządu Grupy Azoty Mariusz Bober.

- RSM potwierdza swoją efektywność ekonomiczną oraz walory agronomiczne, to przekonuje rolników. Będziemy dalej pracować w tym kierunku, podejmując decyzje wspierające technologię nawożenia RSM - dodaje.

Obecne zdolność produkcyjne RSM w Puławach wynoszą blisko 1,5 mln ton rocznie, a w Kędzierzynie 100 tys. ton rocznie.

RSM to wysokoskoncentrowany nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Zawiera nieszkodliwy dla środowiska inhibitor korozji. Roztwór produkowany jest w trzech rodzajach (28%N, 30%N, 32%N) dostosowanych do różnych temperatur transportu i przechowywania. Grupa Azoty jest jedynym producentem RSM w Polsce i jednym z ważniejszych na świecie.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej