Produkty rolne pod kontrolą od pola do stołu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
27-11-2020,14:55 Aktualizacja: 27-11-2020,15:27
A A A
BlockApps, wiodący dostawca platform typu blockchain dla klientów korporacyjnych, poinformował o uruchomieniu sieci TraceHarvest Network, która zmienia sposób zarządzania produktami rolnymi. Nową, opartą na technologii blockchain sieć biznesową opracowano we współpracy z firmą Bayer. 
 
Bayer w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem-założycielem i aktywnym użytkownikiem sieci, prowadząc działalność w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Koncern planuje także dalszą ekspansję w skali globalnej. Platforma ustanowi nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju, umacniając transformację cyfrową i adaptację systemów żywnościowych, które będą kształtowały przyszłość rolnictwa.
 
wyniki badania opinii Barometr Bayer, Barometr Bayer, globalne wyzwania, cele zrównoważonego rozwoju, badania i rozwój

Znamy wyniki kolejnej odsłony badania opinii „Barometr Bayer”

Jak ludzie postrzegają naukę i jej znaczenie w dobie globalnych wyzwań? To pytanie przyświecało dziewiątej edycji badania opinii „Barometr Bayer”, którego wyniki zostały zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji prasowej...
Elastyczna, skalowalna i globalna platforma pomoże rolnikom - niezależnie od wielkości ich gospodarstw - uzyskać dostęp do nowych rynków i usług, jak  również zwiększyć rentowność poprzez możliwość oferowania nowych produktów premium. Dzięki dostępowi do wzbogaconych informacji dotyczących łańcucha dostaw platforma pozwoli rolnikom na optymalizację ich własnej działalności - podkreśla w komunikacie firma Bayer. 
 
Identyfikacja na każdym etapie 
 
Potencjał TraceHarvest można wykorzystać także w innych ważnych obszarach, np. dopłaty do pochłaniania emisji dwutlenku węgla związane z wycofywaniem produktów żywnościowych z rynku, promując zarówno zrównoważony rozwój, jak i dobrostan konsumentów. Dzięki platformie informacje dotyczące cyklu życia produktów rolnych pozwolą na prowadzenie i nagradzanie zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu dostaw żywności - wskazuje dalej koncern. 
 
Sieć BlockApps TraceHarvest jest pierwszym rozwiązaniem typu blockchain, które umożliwia śledzenie pełnego cyklu życia produktów rolnych - począwszy już od źródła nasion. W przypadku produktów takich jak nasiona, zapewnia to uzyskanie pełnego nadzoru nad ich sprzedażą, wymianą, wysiewem, zbiorem i przetwarzaniem. 
 
nowe odmiany kukurydzy, odmiany kukurydzy Dekalb, odmiany kukurydzy firmy Bayer,

Bayer poleca trzy nowe odmiany kukurydzy na nowy sezon

1 października podczas konferencji online oprócz koncepcji rolnictwa zrównoważonego i platformy Bayer ForwardFarming, o której już pisaliśmy, firma ta zaprezentowała także nowe odmiany kukurydzy na nadchodzący sezon. ...
Platformę stworzono we współpracy z jednostką Bayer CropScience - zbudowano i przetestowano  ją zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi w zakresie identyfikowalności. Stanowi ona pierwsze i najlepsze w swojej klasie rozwiązanie dla branży produkcji zbóż. Rolnicy, producenci, sprzedawcy i przetwórcy mogą dzielić się wybranymi danymi i przeglądać je w ramach jednej, bezpiecznej platformy, udostępniając działania dla całego łańcucha.
 
Usprawnione zaangażowanie i wymiana informacji w czasie rzeczywistym, pozwala wszystkim stronom na szybszą identyfikację i rozwiązywanie problemów związanych ze śledzeniem produktów i integralnością, niż było to możliwe w przypadku wcześniejszych procesów wykonywanych ręcznie. 
 
- Technologia blockchain już rewolucjonizuje branżę rolniczą, a my torujemy jej drogę poprzez partnerstwo z Bayer CropScience, który przekształcił ideę w rzeczywistość - podkreśla Kieren James-Lubin, prezes i dyrektor generalny BlockApps. - Wspólnie z rolnikami rozwijamy światowej klasy innowacje. Tworzymy nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i dynamizujemy transformację cyfrową, która ukształtuje przyszłość tej branży.
 
Obecne procesy analogowe, choć generują znaczne koszty pracy i zasobów, nie pozwalają na uzyskanie danych, których potrzebują rolnicy i inni uczestnicy łańcucha wartości. Taki brak efektywności naraża również przedsiębiorstwa na ryzyko naruszenia zgodności w całym łańcuchu dostaw i na wielu obszarach geograficznych. System TraceHarvest szybciej wprowadza produkty rolne do obrotu, pomaga w bezpiecznym wprowadzaniu nowych produktów na rynek w zatwierdzonych regionach, a następnie precyzyjnie je śledzi, dostarczając mocnych dowodów zgodności z międzynarodowymi przepisami.
 

Nowy szef działu Crop Science firmy Bayer

Antoine Bernet, wcześniej kierujący organizacją handlową Crop Science w Skandynawii i dyrektor zarządzający Bayer Dania, objął stanowisko szefa działu Crop Science w Bayer dla Polski, Czech i Słowacji oraz krajów bałtyckich (Litwa,...
Przejrzystość i gwarancja 
 
Bayer korzystał z TraceHarvest w ciągu kilku sezonów wegetacyjnych, aby śledzić cykl życia i status najcenniejszych produktów rolnych firmy (w tym soi i kukurydzy) od sprzedaży i wysiewu po zbiór.
 
Rolnicy, producenci, dystrybutorzy i przetwórcy będący członkami tej samej sieci TraceHarvest mogą za jej pomocą obserwować drogę swoich produktów, uzyskując w ten sposób pełny wgląd w źródła ich upraw.
 
- Dzięki identyfikowalności produktów w całym łańcuchu dostaw żywności, TraceHarvest będzie bazą dla nowych rozwiązań i usług w zakresie jakości żywności i przejrzystości, które mają przecież bardzo istotne znaczenie dla rolników i konsumentów - mówi Sascha Israel, dyrektor ds. innowacji w Bayer Crop Science i szef ds. transformacji cyfrowej.
 
- Platforma TraceHarvest umożliwi naszym partnerom biznesowym w całym łańcuchu wartości żywności analizę nowych produktów, usług i modeli biznesowych. Zaufanie do zarządzania produktami rolnymi jest niezbędne, by poruszać się po złożonym ekosystemie współczesnego rolnictwa - dodaje Michael Pareles, odpowiedzialny za strategię cyfryzacji i wzrostu w Bayer Crop Science. - Wykorzystanie TraceHarvest w produkcji pozwoliło nam zwiększyć wydajność operacyjną i zapewnić większą widoczność, przejrzystość i zgodność z przepisami w całym łańcuchu dostaw żywności i łańcuchu wartości - dodaje. 
 
nowości firmy Bayer, Bacara Trio, zwalczanie miotły zbożowej, fungicyd Ascra Xpro, Input Triple, odmiany kukurydzy Dekal

Wirtualna konferencja polowa Bayera pełna nowości

Maj i czerwiec, to zwykle okres organizowania przez firmy z branży rolniczej spotkań polowych tzw. dni pola mających na celu zaprezentowanie oferowanych produktów, jak i pełnych technologii ochrony, czy nawożenia. W tym roku ze względu na...
Jak to działa?
 
Sieć TraceHarvest funkcjonuje na platformie BlockApps STRATO - elastycznym, opartym na Ethereum, sieciowym łańcuchu blokowym przeznaczonym do budowania i utrzymania zabezpieczonych sieci biznesowych. Wspólna infrastruktura zachęca podmioty gospodarcze i rolników do większej współpracy i współdziałania.
 
- Sieć TraceHarvest jest wysoce skalowalna. To niezwykle ważne, ponieważ pozwala członkom na dodawanie większej liczby procesów biznesowych, wykorzystywanie przypadków i integrację technologii w ramach tej samej sieci - wyjaśnia Kieren James-Lubin. 
- Członkowie sieci będą mogli na przykład współpracować z producentami żywności z niższych poziomów w celu dalszego rozszerzenia śledzenia produktów rolnych w dół łańcucha wartości i ostatecznej weryfikacji deklaracji dotyczących składników i praktyk zrównoważonego rozwoju.
 
Członkowie łańcucha wartości w rolnictwie - w tym rolnicy, producenci, dystrybutorzy, przetwórcy i dostawcy technologii - mogą teraz dołączyć do TraceHarvest i dowiedzieć się więcej o technologii blockchain i sposobie, w jaki może zaspokoić ich potrzeby biznesowe. Dalsze szczegóły zamieszczono na stronie internetowej www.blockapps.net/traceharvest.
 
   
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"