Poznaj zwycięski skład na każdy sezon

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
22-08-2022,13:00 Aktualizacja: 22-08-2022,13:09
A A A

Już 15 września w Krobielowicach i Starym Paczkowie rozpoczną się Zielone Pola Kukurydzy od lat organizowane przez firmę Osadkowski. W trakcie 12. spotkań zostaną przedstawione nowości odmianowe i  technologie zastosowane na polach.

Imprezy zostały zaplanowane w całej Polsce i każdy zaproszony klient będzie miał okazję poznać rozwiązania uwzględniające specyfikę danego regionu. Jak co roku będzie to doskonała okazja do poznania nowości.

Osadkowski, odmiany rzepaku ozimego, Chopin F1, odmiana rzepaku Mars,

Sprawdzone odmiany rzepaku w ofercie firmy Osadkowski

Odmiana rzepaku ozimego Chopin F1 (hodowla Rapool) i populacyjna odmiana Mars HR Strzelce to przykłady sprawdzonych odmian w ofercie firmy Osadkowski, z którymi warto się zapoznać.  Pierwszy rok uprawy nowej odmiany rzepaku to...

Odmianą z wysokiej półki będzie ES SKYTOWER z przeznaczeniem na kiszonkę czy biogaz. Charakteryzuje ją nie tylko wysoki plon świeżej i suchej masy, ale także niespotykana wysokość roślin. W segmencie kiszonek kolejną nowością będzie odmiana SM BARD, która oprócz bardzo dobrych parametrów plonowania dedykowana jest na słabsze stanowiska glebowe.

Z wczesnych odmian uprawianych na ziarno zostanie przedstawiona RGT ALOEXX, która ze względu na szybkie oddawanie wody na polu maksymalizuje plon przy minimalizacji kosztów suszenia. Precyzyjnie osadzona w czasie kukurydza DKC 3088 to z kolei gwarant wysokich plonów przy niskiej wilgotności ziarna sprawdzający się w uprawie na terenie całej Polski.

W czasie piłkarskiej gorączki przed Mistrzostwami Świata w Katarze nie może zabraknąć kapitana tegorocznej kukurydzianej drużyny, czyli odmiany ES HATTRICK. To "zawodnik" z najwyższej ligi charakteryzujący się bardzo wysokim potencjałem plonowania, dobrą adaptacją do różnych warunków środowiskowych i szybkim oddawaniem wody z ziarna.

Podczas spotkań goście będą mogli liczyć na wsparcia partnerów merytorycznych firmy. Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji Zielonych Pól proszone są o  kontakt z przedstawicielami firmy Osadkowski.

Plan tegorocznych spotkań spotkań:

 • 15 września - Krobielowice (pow. wrocławski, woj. dolnośląskie)
 • 15 września - Stary Paczków (pow. nyski, woj. opolskie)
 • 16 września - Marcinowice (pow. świdnicki, woj. dolnośląskie)
 • 16 września - Mołdawin (pow. łobeski, woj. zachodniopomorskie)
 • 19 września - Kamionek (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie)
 • 20 września - Kamionek (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie)
 • 21 września - Jakubowice (pow. namysłowski, woj. opolskie)
 • 26 września - Raszewy (pow. jarociński, woj. wielkopolskie)
 • 27 września - Raszewy (pow. jarociński, woj. wielkopolskie)
 • 5 października - Małe Walichnowy (pow. tczewski, woj. pomorskie)
 • 6 października - Szydłów (pow. piotrkowski, woj. łódzkie)
 • 7 października - Ostrożnica (pow. kędzierzyńsko-kozielski, woj. opolskie)

  Rolnictwo bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś
Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie