Powstaną probiotyki nowej generacji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-03-2018,11:35 Aktualizacja: 14-03-2018,11:39
A A A

DuPont Nutrition & Health Microbiome Venture, trzy miesiące po swoim utworzeniu, ogłasza zawiązanie drugiej strategicznej umowy partnerskiej w obszarze badań i rozwoju.

"Celem współpracy z Center of Food and Fermentation Technologies (TFTAK) w Tallinie będzie opracowanie nowych możliwości hodowli i procesów biologicznych dla probiotyków nowej generacji" - czytamy w komunikacie.

W listopadzie zeszłego roku DuPont Nutrition & Health ogłosił utworzenie Microbiome Venture, przedsięwzięcia, którego nadrzędnym celem jest sprawowanie pieczy nad rozwojem opartych na nauce rozwiązań związanych z mikrobiomem. Od tego czasu Microbiome Venture już znacząco przyczyniło się do realizacji strategii rozwoju spółki DuPont.

siewka, rzepak

Zgoda na owadobójczą zaprawę nasienną Lumiposa firmy DuPont

26 czerwca 2017 r. w Genewie firma DuPont Polska otrzymała zgodę na dopuszczenie do użytku owadobójczej zaprawy nasiennej Lumiposa, zawierającej cyjantraniliprol jako substancję czynną. Preparat przeznaczony jest do stosowania w...
"Partnerstwo z TFTAK w zakresie prac badawczo-rozwojowych skoncentruje się na rozwoju hodowli i ulepszaniu procesów biologicznych probiotyków nowej generacji. Termin ten został zdefiniowany w umowie partnerskiej i odnosi się do mikrobów komensalnych występujących naturalnie w przewodzie pokarmowym. Jak wykazały badania, mikroby komensalne wpływają na stan zdrowia i dobre samopoczucie, jednak ze względu na ściśle określone warunki rozwoju, w celu hodowli na większą skalę, niezbędne jest odtworzenie ich środowiska naturalnego" - informuje DuPont Nutrition & Health Microbiome Venture.

- Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z TFTAK - powiedział szef Microbiome Venture, Sebastien Guery. - Biorąc pod uwagę możliwości w zakresie technologii procesów biologicznych i biologii systemowej, TFTAK będzie doskonałym wsparciem dla spółki DuPont w procesie określenia optymalnych warunków niezbędnych do hodowli i produkcji niektórych naszych kandydatów do nowej generacji szczepów probiotycznych - dodał

Spółka DuPont stworzyła Microbiome Venture, aby przyspieszyć proces opracowywania rozwiązań związanych z mikrobiomem, poprzez nawiązywanie strategicznej współpracy partnerskiej z przodującymi organizacjami oraz specjalistami zajmującymi się tematyką mikrobiomu, a także poprzez inwestycje wewnętrzne.

DuPont, laboratorium

Dow i DuPont z warunkową zgodą Komisji Europejskiej na połączenie

DuPont i The Dow Chemical Company ogłosiły otrzymanie od Komisji Europejskiej warunkowej zgody na połączenie DuPont i Dow jako równoprawnych firm. Decyzja Komisji Europejskiej stanowi istotny krok w kierunku finalnego połączenia firm, z...
- Współpraca nawiązana przez DuPont Nutrition & Health Microbiome Venture zakłada długoletnie wspólne działanie w obszarze rozwoju i optymizacji procesu produkcji nowych bakterii, będących w polu zainteresowania przemysłu mleczarskiego, a także, potencjalnie, firm z sektora wellness, zdrowia oraz odżywiania i dietetyki - zaznaczył prof. Raivo Vilu z TFTAK. - Bardzo cieszymy się z tego ekscytującego, kolejnego etapu naszej współpracy.

Microbiome Venture to zespół specjalistów powiązanych ze spółką DuPont, działających w obszarach R&B, produkcji, nadzoru, regulacji prawnych oraz marketingu. Utworzenie Microbiome Venture dopełnia portfolio produktów DuPont, szczególnie w zakresie produkcji probiotyków i prebiotyków, w tym oligosacharydów mleka kobiecego (HMO).

***

TFTAK jest kontraktową organizacją badawczą, wykorzystującą w swoich badaniach nowoczesne metody analityczne, jak również biologię systemową i zasady biologii syntetycznej. Jej celem jest opracowywanie i wprowadzanie innowacyjnych technologii żywności i fermentacji.

DuPont Nutrition & Health, oddział pionu DowDuPont Specialty Products, w swojej działalności łączy głęboką wiedzę na temat żywności i odżywiania z aktualnymi badaniami i naukową wiedzą ekspercką, dostarczając najwyższej jakości wartość dla podmiotów z branży spożywczej, farmaceutycznej i suplementów spożywczych.

DowDuPont Specialty Products, jeden z pionów biznesowych spółki DowDuPont, to globalny lider innowacji i wprowadzania na rynek światowej klasy rozwiązań naukowych i technologicznych w postaci produktów, materiałów i usług dla potrzeb przemysłu i ułatwiających życie codzienne.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów