Powstał internetowy rejestr producentów pomidorów i ogórków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
05-04-2016,14:20 Aktualizacja: 05-04-2016,14:43
A A A

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom branży, instytucji państwowych oraz klientów powstał pierwszy internetowy rejestr producentów pomidorów i ogórków.

Jego twórcy podkreślają, że projekt jest dedykowany służbom kontrolującym, giełdom, producentom oraz klientom.

"Od lat nieuczciwi handlowcy praktykują podrabianie i fałszowanie produktów pochodzenia polskiego. W obecnych czasach identyfikacja produktów nie jest procesem łatwym, a proceder przekładania importowanych pomidorów i sprzedawania ich jako krajowe ma wpływ na całą branżę oraz przede wszystkim klienta ostatecznego" - czytamy w komunikacie.

warzywa, owoce, zakupy, zdrowie, dieta, dzieci, szkoła, zdrowe odżywanie

Dzieci rzadko sięgają po warzywa. Tracą na tym polscy producenci

Nasze dzieci zbyt rzadko sięgają po owoce i warzywa - tak twierdzi aż 65 proc. nauczycieli z przedszkoli i szkół podstawowych, którzy wzięli udział w programie edukacyjnym w ramach 5. edycji kampanii...
Właśnie dlatego krakowskie Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, które stara się przeciwdziałać temu procederowi uruchomiło rejestr producentów pomidorów i ogórków.

Serwis dostępny pod adresem www.rejestr.sppiopo.pl to miejsce, gdzie można w łatwy sposób zweryfikować dany produkt. 

Po wybraniu zdjęcia pomidora lub ogórka użytkownik otrzymuje dostęp do informacji o producentach oferujących dany produkt.

Poza nazwą oraz danymi teleadresowymi pozwalającymi na szybki kontakt z producentem można zapoznać się z krótką charakterystyką oraz zdjęciem oferowanego produktu (zdjęcie opakowania jednostkowego, zbiorczego oraz sam produkt).

Autorzy zwracają uwagę, że pozwoli to w sposób "szybki i skuteczny" zweryfikować produkt, którego pochodzenie budzi wątpliwości.

Aktualnie trwają prace mające na celu uzyskanie patronatu dla projektu przez Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA, WIJHARS oraz MRiRW.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement