Polskie mleko coraz bardziej popularne w Chinach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-04-2018,11:30 Aktualizacja: 17-04-2018,11:58
A A A

W pierwszym kwartale br. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol wysłała do Chin rekordową ilość mleka UHT - ponad 400 kontenerów. Był to pełen asortyment mleka w opakowaniach 1 litr i 500 ml, z zawartością tłuszczu od 0% do 3,8%, oraz mleko smakowe w opakowaniach 200 ml.

Mleko Łaciate jest w Chinach trzecim najpopularniejszym importowanym mlekiem, zaraz po niemieckim i australijskim.

Warto podkreślić, że zostało wyróżnione w rankingu na najchętniej kupowane importowane mleko UHT na JD.com, największej chińskiej platformie pod względem sprzedaży produktów mleczarskich.

mleko, produkcja mleka, produkty mleczne, Chiny

Produkty mleczarskie z Polski popularne w Chinach

Targi żywności SIAL rozpoczną się 16 maja w Szanghaju. Są one czwartą pod względem wielkości tego typu imprezą na świecie. Tereny wystawiennicze podzielone będą na 14 hal rozłożonych na blisko 162 000 metrów kwadratowych. W tegorocznych...
Mleko z Mlekpolu dostępne jest już na ośmiu chińskich platformach internetowych: JD.com, Suning.com, T-Mall, VIP.com, YHD.com, a także xiaohongshu.com. Dodatkowo posiada własną stronę promocyjną w aplikacji WeChat.

Rozpoczęcie współpracy polskiej firmy z chińską gwiazdą sportu Chen Yibingiem, w grudniu 2017 roku, było pierwszym krokiem w szeroko zakrojonej akcji promowania Łaciatego mleka pośród internautów Państwa Środka.

- Prowadzimy także dodatkowe akcje promocyjne na stronach głównych platform sprzedażowych. Do spopularyzowania mleka Łaciate wśród Chińczyków wykorzystujemy filmy reklamowe, internetowe show na żywo oraz lokowania produktu - mówi Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu SM Mlekpol w Grajewie.

***

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie.

Produkty Mlekpolu powstają w dwunastu zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

Mlekpol w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz oraz Białe.

Ponad 30 proc. wyrobów Mlekpolu jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj