Polmlek przejmie Rolmlecz i Lacpol

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-07-2019,10:55 Aktualizacja: 16-07-2019,11:11
A A A

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółkami Rolmlecz oraz Lacpol przez Polmlek.

Podmioty należące do Grupy Kapitałowej Polmlek działają w sektorze mleczarskim, obejmującym głównie przetwórstwo mleka, produkcję serów i twarogów, masła, śmietany, a także jogurtów.

uokik, skup owoców, owoce miękkie, jan krzysztof ardanowski, umowa kontraktacyjna

UOKiK będzie kontrolować firmy skupujące owoce po zaniżonych cenach

Według proponowanych przez resort rolnictwa przepisów, UOKiK będzie mógł kontrolować firmy skupujące np. owoce po cenach niższych od sugerowanych. Jeżeli okaże się, że przetwórca wykorzystuje pozycję rynkową zostanie na niego...
Należąca do Grupy Kapitałowej Polmlek Fortuna Sp. z o.o. zajmuje się produkcją soków z owoców i warzyw. Grupa prowadzi działalność przede wszystkich na terytorium Polski - informuje UOKiK.

Działalność spółki Rolmlecz koncentruje się na skupie mleka oraz jego sprzedaży do podmiotów produkcyjnych z Grupy Lacpol, produkcji i dystrybucji materiałów opakowaniowych i transporcie drogowym. Rolmlecz jest największym wspólnikiem Lacpol, który jest podmiotem dominującym Grupy Lacpol.

Podmioty z Grupy Lacpol działają głównie na rynku produkcji oraz sprzedaży produktów mleczarskich. Głównymi produktami wytwarzanymi w zakładach produkcyjnych należących do Grupy Lacpol są: sery dojrzewające, śmietana, jogurt, maślanka, twaróg, masło, produkty w proszku, napoje mleczne.

mleko, skup mleka, cena mleka, mleczarnie

Rolnicy w Polsce produkują coraz więcej mleka. Skup surowca rośnie

Skup mleka w Polsce w maju według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł 1 059,5 mln litrów. W porównaniu z kwietniem 2019 r. oznacza to wzrost o 4,2 proc, a z majem 2018 r. wzrost o 1 proc. Mleczarnie w okresie od...

Kontrola koncentracji przedsiębiorców - w drodze połączenia, przejęcia kontroli, nabycia zorganizowanej części mienia i utworzenia nowego przedsiębiorcy - ma na celu przeciwdziałanie nadmiernej ich konsolidacji, prowadzącej do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku, w szczególności przez uzyskanie lub umocnienie pozycji dominującej.

Kontrolą prezesa UOKiK objęte są te transakcje, które wywierają lub mogą wywrzeć skutki na terytorium naszego kraju.

Zamiar koncentracji podlega obowiązkowi zgłoszenia, jeżeli łączny światowy obrót przedsiębiorców uczestniczących w koncentracji w roku obrotowym poprzedzającym rok zgłoszenia przekracza równowartość 1 mld euro lub łączny obrót na terytorium Polski przedsiębiorców uczestniczących w koncentracji w roku obrotowym poprzedzającym rok zgłoszenia przekracza równowartość 50 mln euro.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"