Pojemniki plastikowe dla rolników - dlaczego warto z nich skorzystać?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: ARTYKUŁ REKLAMOWY | redakcja@agropolska.pl
12-09-2022,11:00 Aktualizacja: 12-09-2022,13:57
A A A

Istnieje wiele branż, dla których Schoeller Allibert opracował specjalne produkty logistyczne. Jednym z takich sektorów jest sektor rolniczy. Biorąc pod uwagę, że zbliża się sezon zbiorowy, warto przyjrzeć się plastikowym pojemnikom, które Schoeller Allibert zaprojektował dla rolników i sadowników.

Praktyczne rozwiązania dla trudnej branży agro

Tylko osoby, które pracowały w sektorze rolnym, rozumieją wyzwania, jakie stwarza zatrudnienie w rolnictwie. Rolnicy i hodowcy muszą poświęcić swoje życie temu zawodowi i wykonywać ciężką pracę fizyczną. Zależą one od warunków pogodowych, które są nieprzewidywalne, a także od zmiany cen walut na rynku. Zmiany klimatyczne to kolejny czynnik, który sprawia, że sytuacja jest niepewna. Globalne ocieplenie zwiększa niebezpieczeństwo, że susze będą wpływać na coraz większe obszary gruntów rolnych, co czego konsekwencją jest mniejsza ilość warzyw i owoców. Wszystko to utrudnia rolnikom zaplanowanie przyszłości.

Podczas pracy w warunkach, które są wysoce niestabilne i nieprzewidywalne, wszelkie ryzyko należy zminimalizować. Schoeller Allibert zaprojektował pojemniki zwrotne z tworzyw sztucznych, które umożliwiają optymalizację zarządzania łańcuchem dostaw, szczególnie w sektorze rolnym. Przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które będą świetne do transportu owoców i warzyw podczas dużych zbiorów, a wśród nich: pojemniki sztaplowalne, gniazdowe i pojemniki składane. Stawiamy na skrzyniopalety – ponieważ oferują największe możliwości logistyczne. Opracowaliśmy trzy produkty specjalnie dla przemysłu rolnego: Maxilog®, Maximus i Agrilog.

Skrzyniopalety MaxiLog® 

MaxiLog® to duża skrzyniopaleta o podstawie 1200x1000, wyposażona w cztery solidne stopy, opcjonalnie dwie lub trzy płozy. Skrzynki MaxiLog® różnią się rozmiarem w zależności od wysokości ścian bocznych i wagi. Skoro o różnicach mowa, to warto dodać, że – w zależności od zlecenia klienta – ściany boczne i podstawa kontenera mogą być perforowane lub pełne. Perforacje w pojemnikach pozwalają na lepszy przepływ powietrza i szybsze odparowywanie wody, co zapobiega stagnacji wody. Skrzyniopalety MaxiLog® nie mają składanych ścian bocznych, co wpływa na zwiększoną trwałość. Pozwala to im być silniejsze, a także lepiej chronione, mając wzmocnione boki i dno. 

Dzięki temu lekkie skrzyniopalety są gotowe na trudy codziennej pracy w terenie. W opcjach jest także możliwość zamówienia pokrywy chroniącej wrażliwe zbiory przed zniszczeniem lub wysypaniem z pojemnika. Pojemniki HDPE są wykonane z materiału, który jest łatwy do recyklingu. Ten materiał jest neutralny w kontakcie z żywnością, łatwy do utrzymania w czystości oraz odporny na zmienne warunki atmosferyczne (nawet ujemne temperatury). W produkcie można przechowywać i transportować wszelkiego rodzaju owoców, w tym jabłek, gruszek, truskawek, rabarbaru, agrestu, porzeczek, wiśni, aronii, jagód i malin. Nadaje się do transportu owoców, warzyw i innych produktów spożywczych oraz produktów mrożonych. MaxiLog® jest łatwy w użyciu i kompatybilny z systemem SmartLink®, co ułatwia śledzenie, kontrolowanie i zarządzanie flotą pojemników.

Big Box Maximus®

Podobne właściwości ma skrzyniopaleta Maximus® o wymiarach podstawy 1200x1000. Jest ona dostępna w kilku wariantach, różniących się sposobem wykończenia podłogi (płozy lub stopy), wersją ścian (gładkie lub perforowane) i ewentualnymi wzmocnieniami. Big Box Maximus® przechodzi testy przeprowadzane podczas zbioru i gdy produkty są przechowywane przez długi czas w komorach chłodniczych. Kontenery te są zaprojektowane tak, aby pasowały do automatycznych systemów magazynowania. Maximusa® można stosować do wszystkich rodzajów owoców pestkowych i drobnych. Jest to jedna z najbardziej wydajnych i trwałych skrzynek na rynku, jeśli chodzi o kategorię RPC (Rigid Pallet Containers). Big Box Maximus® może pochwalić się niską wagą własną. Wykonany jest z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), który jest bezpieczny w kontakcie z żywnością i pozwala na recykling pojemników.

Seria AgriLog®

Trzecią skrzyniopaletą o wymiarach podstawy 1200x1000 są kontenery spod znaku AgriLog®. Jako ich twórcy obraliśmy za priorytet dbałość o jakość delikatnych owoców. Jak to osiągnęliśmy? Wewnętrzna piramidalna struktura podstawy obniża ilość wstrząsów i sprawia, że umieszczone w środku owoce rozkładają się równomiernie. Na tych pudełkach wyraźnie widoczne są perforowane ściany i podstawy, co oznacza, że wilgoć może być łatwo odparowana podczas zbioru i powodować problemy podczas przechowywania. Dzięki tej specjalnej technologii woda, która jest w stanie dostać się do pojemnika, nie utrzymuje się w jego wnętrzu. Skrzyniopalety z rodziny AgriLog® cechuje niższa waga, co przekłada się na mniejszą ilość energii niezbędną do przewiezienia skrzyń, a tym samym zredukowany ślad węglowy i obniżone koszty paliwa. AgriLog® jest również wykonany z HDPE – tworzywa sztucznego, który może być poddane recyklingowi pod koniec swojego cyklu życia. Projektanci AgriLog® nie zapomnieli o miejscu na etykiety identyfikujące ładunek. Ta seria kontenerów jest kompatybilna ze standardem branżowym SmartLink®, który ułatwia zarządzanie nawet najbardziej rozbudowaną flotą opakowań.

Schoeller Allibert - produkty dedykowane branży agro

Te trzy palety stanowią tylko niewielką część szerokiej gamy produktów oferowanych przez Schoeller Allibert, która znajduje zastosowanie w sektorze rolnym. Dostarczamy również mniejsze, mobilne rozmiary kontenerów. Wieloletnia współpraca z rolnikami pozwoliła nam zaprojektować opakowania, które idealnie pasują do ich potrzeb. Opinie naszych klientów pozwalają nam dostarczać jeszcze lepsze produkty, które pozwalają na oszczędzanie pieniędzy i ograniczanie potencjalnych strat. Doświadczenie projektantów Schoeller Allibert w zestawieniu z uwagami praktyków pozwala tworzyć niezawodne pojemniki, którym niestraszne trudy pracy na roli.

Cenimy przemysł rolno-spożywczy nie tylko ze względu na jego strategiczne znaczenie dla całej gospodarki. Ważnym azymutem działalności Schoeller Allibert jest ekologia, czyli temat bezpośrednio związany z rolnictwem. Uważamy, że dbanie o przyrodę jest tak samo ważne jak tworzenie dobrego produktu. Projektujemy trwałe rozwiązania wielokrotnego użytku, ograniczające liczbę odpadów i ilość śladu węglowego. Odpowiednie składowanie i przewożenie zbiorów pozwala ograniczać straty żywności, co również ma wymiar proekologiczny. W ten sposób przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów, które występują w środowisku i pomagają przywrócić zdrowie Ziemi.

Jeśli chcesz przekonać się, jak pojemniki wielokrotnego użytku mogą poprawić efektywność i skuteczność działań na roli lub w sadzie, skontaktuj się z naszym konsultantem i opowiedz mu o potrzebach swojej działalności!

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt