Pojawił się nowy gracz na rynku biotechnologii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-01-2021,11:45 Aktualizacja: 19-01-2021,12:00
A A A

Bio-Lider to spółka biotechnologiczna działająca w szeroko pojętej branży agro. Dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z Bio-Gen rozpocznie dystrybucję dotychczas dostępnych produktów pod nową, wspólną  marką: Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen.

Wśród głównych inwestorów spółki jest Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej. Bio-Lider oferuje pełną gamę biopreparatów dla rolnictwa i hobbystów.

Marka powstała przez nawiązanie strategicznej współpracy z Bio-Gen - jednym z czołowych producentów biopreparatów przeznaczonych dla rolnictwa, sadownictwa, hodowli zwierząt oraz rekultywacji zbiorników wodnych. Są to gruntownie przebadane i efektywne preparaty biologiczne, bezpieczne dla ludzi oraz środowiska naturalnego.

złote serduszko WOŚP, Bio-Gen, licytacja złotych serduszek, wośp 2019

Firma Bio-Gen wygrała licytację. 1,2 mln złotych za złote serduszko WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła emocjonująca licytacja złotych serduszek. W tym roku za serduszko z numerem jeden firma Bio-Gen z Łodzi zdecydowała się zapłacić aż 1,2 mln złotych. To nowy rekord! Firma Bio-Gen od kilku...
Stymulują one rośliny do wzrostu i aktywują proces humifikacji gleby. Portfolio składa się z trzydziestu preparatów i jest systematycznie rozszerzane w wyniku prowadzonych prac badawczych.

- Nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby coraz bardziej świadomego rynku oraz konsumentów.  Założenia Europejskiego Zielonego Ładu przewidują zwiększenie obszaru produkcji ekologicznej oraz zwracają uwagę na potrzebę zmniejszenia stosowania nawozów mineralnych. Chcemy, aby nasze produkty dały producentom alternatywę, która pozwala zachować wydajność i efektywność, jednocześnie korzystając ze środków przyjaznych środowisku - tłumaczy Patryk Szwonder, prezes zarządu Bio-Lider.

- Bio-Lider powstał jako podmiot siostrzany Bio-Gen, spółki, która na rynku biopreparatów funkcjonuje już od ponad trzydziestu lat. Pod szyldem marki Bio-Lider rozpoczynamy dystrybucję produktów dotychczas dostępnych w Bio-Gen. W przyszłości natomiast chcemy rozwinąć ofertę. Symbioza, jaką osiągnęły obie firmy pozwala nam na rozpoczęcie szeregu zaawansowanych badań i testów, a co za tym idzie, także bardziej dynamiczny rozwój, zarówno w zakresie rozbudowy dotychczasowych rozwiązań, jak i opracowaniu nowych. Jest to ogromny wkład w rozwój całej branży - dodaje.

susza rolnicza, niedobory wody, Anna Wenda-Piesik, Magdalena Ostapiak

Biotechnologie i nowe techniki upraw sposobem na suszę

Powtarzające się od kilku lat zjawisko suszy skłania rolników do korzystania z rozwiązań opracowywanych pod kątem innych stref klimatycznych. Rekordy popularności biją preparaty opracowane z myślą o rolnikach z krajów arabskich. Prof....
Założenia Europejskiego Zielonego Ładu zakładają m.in. zmniejszenie stosowania nawozów mineralnych o 20 proc., czy zwiększenie powierzchni gruntów rolnych w UE przeznaczonych na produkcję ekologiczną do 25 proc.

Bio-Lider w swoich badaniach wykorzysta zaplecze laboratoryjne Bio-Gen. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów przemysłowych w kraju. Spółka dysponuje także rozbudowanym zespołem profesjonalistów pracujących nad rozwojem dotychczasowych produktów oraz tworzeniem nowych.

Wspierać ich będzie specjalnie powołana Rada Ekspertów, w skład której wchodzą uznani naukowcy i specjaliści z różnych dziedzin związanych z rolnictwem czy mikrobiologią.

- Rada Ekspertów jest ciałem doradczym, złożonym w dużej części z niezależnych ekspertów, którym bliska jest idea, że nauka musi iść w parze z praktyką. Podczas spotkań Rady poruszane będą kwestie możliwości rozwoju, jego kierunku, jak również współpraca przy różnych projektach z poszczególnymi jej członkami. Stworzenie grona złożonego z tak uznanych specjalistów to ogromna wartość naszej firmy - mówi Jarosław Peczka, współwłaściciel Bio-Lider oraz Bio-Gen.

bio-gen, namysłów, biotechnologia, Artur Kleina, drobnoustroje, oczyszczanie środowiska

Polskie biotechnologie wchodzą na odległy rynek

Specjalizująca się w badaniach i wdrażaniu biotechnologii firma Bio-Gen przeprowadzi próby detoksykacji wód wokół szybów naftowych w Katarze przy użyciu specjalnie wyizolowanych i wyhodowanych mikroorganizmów....
"Bio-Lider sukcesywnie otrzymuje kolejne certyfikacje swoich preparatów. Oficjalną rekomendację dla rolnictwa ekologicznego posiadają cztery produkty, w najbliższym czasie do tej listy dołączą kolejne" - czytamy w komunikacie.

Jednym z głównych inwestorów spółki jest Robert Lewandowski. - Z radością przyjąłem propozycję dołączenia do Bio-Lider. Staram się wspierać innowacyjne rozwiązania technologiczne i biznesowe. Projekt, którego stałem się częścią, wiedzę i doświadczenie wspiera technologią, know-how oraz profesjonalnym zapleczem badawczym. Jestem przekonany o sukcesie marki, bo każdy z jej filarów składa się z najwyższej klasy ekspertów i specjalistów - zaznacza Robert Lewandowski.

Dystrybucja pod nazwą Bio-Lider rusza 19 stycznia. Głównym dystrybutorem marki jest firma PROCAM. Zarząd spółki zapowiada, że produkty w niedalekiej przyszłości dostępne będą także na rynkach zagranicznych.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie