Pasze De Heus z certyfikatem nGMO według standardu VLOG

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-07-2018,13:00 Aktualizacja: 30-07-2018,10:30
A A A

Firma De Heus pozytywnie przeszła audyt zewnętrzny i uzyskała certyfikat zgodności ze standardem VLOG dla wytwórni premiksów w Łęczycy. Oznacza to wyeliminowanie z produkcji składników posiadających modyfikacje genetyczne.

Proces weryfikacji objął łańcuch dostaw w zakresie pozyskiwania surowców, wytwarzania i dostaw mieszanek paszowych.

Standard VLOG to gwarancja, że produkty spożywcze, w tym pasze, są ściśle nadzorowane pod kątem zawartości składników modyfikowanych genetycznie. Za inicjatywę odpowiada Niemieckie Stowarzyszenie Żywności bez Inżynierii Genetycznej (German Association Food without Genetic Engineering), które od kilkunastu lat wyznacza standardy kontroli nGMO w łańcuchu produkcji żywności.

drób wodny, gęsina, mięso kacze, gęsi, kaczki, de heus, produkcja drobiu, Marcin Szukalski

Drób wodny może być nowym hitem eksportowym

Polska słynie z hodowli drobiu, w tym także kaczek i gęsi. Eksperci zgodnie przewidują szybki rozwój tych sektorów w naszym kraju. Aż 80 proc. krajowej gęsiny produkuje się w województwie kujawsko-pomorskim. Ponad 90 proc....

Firma, która posiada certyfikat to taka, która wyeliminowała z procesu produkcyjnego wszystkie składniki, które mogą posiadać modyfikacje genetyczne. Finalnie oznacza to, że produkty oznaczone zastrzeżonym znakiem VLOG są wolne od organizmów GMO.

Ostateczny wygląd i oznaczenie produktów spełniających surowe wymagania certyfikatu VLOG są dobrowolne. Oznacza to, że może on przybrać różną formę po uprzednim zatwierdzeniu ze strony GAFwGE.

Firma De Heus zdecydowała się na oznaczenie certyfikowanych mieszanek uzupełniających dla bydła mlecznego i opasowego, drobiu i trzody chlewnej napisem "VLOG verified", które znajdzie się już niebawem na etykietach.

Certyfikat VLOG jest rozpoznawany i wymagany przez większość sieci handlowych oraz producentów mieszanek paszowych.

- Pozytywne przejście procesu weryfikacji, to dla nas ważny krok. VLOG wpisuje się w politykę naszej firmy, która stawia na najwyższy standard produkcji oraz spełnianie oczekiwań klientów - komentuje Wiesław Płecki z De Heus.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej