Orlen wyrusza na podbój Chin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-01-2021,10:45 Aktualizacja: 18-01-2021,10:44
A A A

Paliwowy gigant stawia na zagraniczną ekspansję. Na celowniku Orlenu są już nie tylko kraje należące do Unii Europejskiej, ale również Chiny. W osiągnięciu celów biznesowych ma pomóc nowy prezes spółki-córki Orlenu.

"Jarosław Baran to ceniony menadżer z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym głównie na rynku azjatyckim. Zadaniem Orlen China jest bezpośrednia sprzedaż produktów Koncernu, a tym samym wzmocnienie jego pozycji na perspektywicznym chińskim rynku oraz w sąsiednich krajach" - czytamy w komunikacie.

Orlen Południe, bioetanol II generacji, słoma zbóż, bioetanol lignocelulozowy

Orlen czeka na oferty dostaw słomy do produkcji bioetanolu

Orlen Południe, spółka zależna PKN Orlen, poszukuje informacji o możliwości dostaw do zakładu w Jedliczu słomy zbóż, jako wsadu dla instalacji produkującej bioetanol II generacji. Dostawy planowane są od listopada 2022 roku. W ramach...
Orlen informuje, że Baran od ponad 10 lat mieszka i pracuje na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej. Jest absolwentem Suzhou University (specjalność: Kultura Chin, Chiński Język i Literatura), Albertus Magnus College (MBA Leadership) oraz Central Connecticut State University (MBA, Ekonomia).

"To specjalista głównie w obszarze analiz rynkowych działalności gospodarczej w Chinach i w innych państwach azjatyckich. Posiada szerokie kompetencje w zakresie sprzedaży, zarządzania procesami produkcyjnymi oraz w zarządzaniu finansami na terytorium Chin. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. na stanowiskach kierowniczych w Ryerson, ATLAS, UTC, Pratt and Whitney oraz Sikorsky Aircraft" - podaje Grupa Orlen.

Utworzona w ubiegłym roku spółka Orlen China stała się centrum kompetencji sprzedażowych (w tym e-commerce), marketingowych, logistycznych i spedycyjnych na rynku chińskim. Spółka jest zarejestrowana w mieście Suzhou (prowincja Jiangsu) na wschodzie Chin.

pkn orlen, kwas mlekowy, program INNOCHEM, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Kwas mlekowy z Orlenu także dla rolnictwa

Pierwsza w Polsce instalacja do przekształcania surowca pochodzenia roślinnego w ekologiczny kwas mlekowy powstaje w Grupie Orlen. Kwas ma szerokie zastosowanie m.in. w rolnictwie i przemyśle spożywczym. Światowa produkcja kwasu mlekowego szacowana...

Obecnie prowadzi działalność głównie w prowincji Jiangsu oraz prowincjach sąsiadujących. Prowincja Jiangsu zamieszkiwana jest przez ponad 80 mln ludzi i stanowi ważny chiński ośrodek o charakterze przemysłowym, z rozwiniętym przemysłem maszynowym, elektronicznym i samochodowym. Prowincja posiada również 150 stref rozwoju i jest liderem w ich tworzeniu. Strefy te koncentrują bezpośrednie inwestycje zagraniczne, międzynarodowy handel oraz innowacje technologiczne.

Produkty Grupy Orlen są oferowane w Chinach od 2016 roku. Pierwszy etap działalności chińskiej spółki objął sprzedaż olejów silnikowych, które do tej pory dystrybuowane były w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów.

Według szacunków koncernu, zmiana modelu sprzedaży produktów pozwoli w najbliższych trzech latach wygenerować znacznie większy zysk operacyjny niż w przypadku kontynuowania wcześniejszego modelu handlowego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj