Ochrona różnorodności biologicznej jest bardzo ważna

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agroplska.pl
06-02-2015,7:35 Aktualizacja: 06-02-2015,8:50
A A A

Rusza konkurs fotograficzno-filmowy Fundacji BOŚ "Przyroda u twoich drzwi". Każdy może wykazać się jako aktywny obserwator swojego otoczenia. Głównym zadaniem jest uchwycenie sytuacji, w których natura powraca do zurbanizowanego środowiska.

Celem jest uświadomienie jak ważna jest ochrona różnorodności biologicznej. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego.

Co może być przedmiotem naszej obserwacji? Ptaki zakładające gniazda w skrzynkach pocztowych lub na dachach wieżowców, drzewka wyrastające ze ścian, trawa pojawiająca się na betonowej ulicy, lub dzikie zwierzęta buszujące w naszych śmietnikach.

Pomysłów jest bez liku, bo przecież z naturą stykamy się każdego dnia i każdy ten kontakt możemy uwiecznić kamerą, aparatem, a nawet zwykłym telefonie komórkowym.

- Przez ekspansywne działanie człowieka zmniejsza się różnorodność biologiczna, a to jest zagrożeniem dla życia człowieka na ziemi. Jeżeli przyrodzie da się choć chwilę oddechu, to ona natychmiast powróci do miejsc, z których została wparta przez cywilizacyjne działania człowieka - mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska, ekolog i wiceprezes Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

- Na jakie zdjęcia czekamy? Mogą być to drzewa wyrastające z murów budynków jak chociażby te na Hali Mirowskiej w Warszawie, lub roślinność która rośnie na opuszczonych torach tramwajowych - dodaje Lewicka-Kłoszewska.

W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego. Nagrodami są m.in. przewodniki książkowe po najpiękniejszych polskich parkach narodowych, albumy ze zdjęciami Wiktora Wołkowa, słynnego fotografika, albumy książkowe "Zwierzęta Polski" wydane przez Multico oraz gadżety ufundowane przez Fundację BOŚ.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na profil FB "Aktywnie po zdrowie" i kliknąć na aplikację konkursową "Przyroda u Twoich drzwi". To właśnie tam można przeczytać o szczegółach konkursu oraz dodać fotografię lub film. Bezpośredni link

Terminarz konkursowy:
4.02.2015 – start konkursu
28.02.2015 – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń
Posiedzenie Jury – do 9.03.2015
Zawiadomienie o wynikach – po 9.03.2015

Poleć
Udostępnij