Nufarm Polska przejęła produkty FMC

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
05-02-2018,11:20 Aktualizacja: 05-02-2018,11:20
A A A

1 lutego spółka Nufarm, która jest uznanym producentem środków ochrony roślin, przejęła portfel produktów nabyty od FMC w różnych krajach Europy, w tym także w Polsce.

Nabyty asortyment produktów zawiera herbicydy zbożowe zwalczające chwasty dwuliścienne oparte na substancjach aktywnych takich jak: Florasulam, Tribenuron, oraz Diflufenikan, w ich odpowiednich formulacjach produktowych.

Asortyment ten obejmuje znaczące marki handlowe takie jak: Saracen 050 SC, Saracen Delta 550 SC, Saracen Max 80 WG oraz Nuance 75 WG, Naxel 75 WG i Viking 75 WG.

konferencja nufarm, f&n agro, manfred weiser

Nufarm z rozmachem wchodzi na polski rynek

Firma F&N Agro Polska ogłosiła właśnie na trwającej konferencji prasowej, iż od 1 listopada 2015 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Nufarm. Jednocześnie F&N Agro Polska zmienia nazwę i przekształca się w Nufarm Polska. Pozycję i cele...
Firma FMC zbyła cały portfel produktów, zapasy oraz wszystkie dane powiązane na rzecz Nufarm. Od teraz firma Nufarm odpowiada za doradztwo, sprzedaż oraz dostawę tych produktów.

"Przejęliśmy kontrolę nad wszystkimi zapasami oraz zamówieniami otwartymi" - czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa.

"Nabyty portfel herbicydów jest w dużym stopniu komplementarny w stosunku do dotychczasowego asortymentu produktów Nufarm - w szczególności do produktów opartych na regulatorach wzrostu (MCPA, 2-4 D) i umożliwi nam wraz z naszymi Klientami, opracowanie kompleksowych nowych rozwiązań dla rolników w zakresie skutecznego zwalczania chwastów, w tym również lepszego zarządzania odpornością oraz zwiększenia plonowania zbóż" - informuje spółka.

Portfel herbicydów zbożowych firmy Nufarm w Polsce jest obecnie jednym z największych na rynku.

"Jesteśmy przekonani, iż pozwoli to stworzyć lepsze, bardziej wydajne rozwiązania i przyczyni się do dalszego rozwoju naszej działalności" - zaznacza Nufarm Polska Sp. z o.o.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt