Nowy szef działu Crop Science firmy Bayer

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-09-2020,11:25 Aktualizacja: 08-09-2020,11:39
A A A

Antoine Bernet, wcześniej kierujący organizacją handlową Crop Science w Skandynawii i dyrektor zarządzający Bayer Dania, objął stanowisko szefa działu Crop Science w Bayer dla Polski, Czech i Słowacji oraz krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia).

Bernet z warszawskiego biura Bayer w Polsce kieruje zespołem blisko 150 osób w kilkunastu krajach, sprzedających środki ochrony roślin (herbicydy, insektycydy, fungicydy), jak również nasiona.

Bayer, Prospera Technologies, rozwiązania cyfrowe dla producentów warzyw, warzywa szklarniowe

Bayer i Prospera Technologies połączyły siły

Firma Bayer w ramach swojego zobowiązania, że będzie wspierała plantatorów za pośrednictwem rozwiązań cyfrowych w zrównoważonym zaspokajaniu rosnących globalnych potrzeb, nawiązała strategiczną współpracę z firmą Prospera...
Globalnie, w biznesie rolniczym (Crop Science) Bayer podniósł w II kwartale 2020 r. sprzedaż o 3.2 procent do 4,8 miliarda euro i osiągnął łącznie 11,6 miliardów euro w pierwszym półroczu br.

- Rosnące znaczenie rolnictwa w Europie Środkowo-Wschodniej daje nam niepowtarzalną okazję do wykazania zalet rozwiązań w środkach ochrony roślin dla nowoczesnego rolnictwa. Dodatkowo, podczas obecnej pandemii Covid-19, rolnicy każdego dnia pokazują kluczową rolę jaką odgrywają w łańcuchu żywnościowym, zapewniając ciągłość produkcji zdrowych upraw - mówi Antoine Bernet.

- Zgodnie z Celami Zrównoważonego Rozwoju, określonymi przez ONZ do 2030 roku, Bayer zamierza aktywnie przyczyniać się do ich osiągnięcia, kładąc silny nacisk na zdrowie ludzi i produkcję żywności. Zdrowie dla wszystkich, brak głodu: taka jest nasza wizja w Bayer - zauważa.

nowości firmy Bayer, Bacara Trio, zwalczanie miotły zbożowej, fungicyd Ascra Xpro, Input Triple, odmiany kukurydzy Dekal

Wirtualna konferencja polowa Bayera pełna nowości

Maj i czerwiec, to zwykle okres organizowania przez firmy z branży rolniczej spotkań polowych tzw. dni pola mających na celu zaprezentowanie oferowanych produktów, jak i pełnych technologii ochrony, czy nawożenia. W tym roku ze względu na...
- W segmencie Crop Science należy położyć większy nacisk na takie tematy, jak zrównoważone rolnictwo, redukcja emisji CO2 w rolnictwie oraz bioróżnorodność. Bayer zobowiązał się do osiągnięcia 30-procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych naszych klientów dla systemów upraw o największej emisji w obsługiwanych przez nas regionach do 2030 roku. Powinno to iść w parze z bezpiecznym i odpowiedzialnym stosowaniem środków ochrony roślin, które są podstawowym elementem efektywnej produkcji żywności dla setek milionów ludzi w Europie - podkreśla Antoine Bernet.

###

Antoine Bernet rozpoczął swoją karierę w Bayer w 2005 r. jako przedstawiciel handlowy we Francji. Następnie zajmował różne stanowiska w sprzedaży i marketingu we francuskiej organizacji. W 2015 roku przeniósł się do Danii i objął stanowisko szefa marketingu w Crop Science na kraje skandynawskie. Od 2019 roku kierował organizacją handlową Crop Science w Skandynawii. Bernet został również wybrany członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR).

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich