Nowy szef działu Crop Science firmy Bayer

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-09-2020,11:25 Aktualizacja: 08-09-2020,11:39
A A A

Antoine Bernet, wcześniej kierujący organizacją handlową Crop Science w Skandynawii i dyrektor zarządzający Bayer Dania, objął stanowisko szefa działu Crop Science w Bayer dla Polski, Czech i Słowacji oraz krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia).

Bernet z warszawskiego biura Bayer w Polsce kieruje zespołem blisko 150 osób w kilkunastu krajach, sprzedających środki ochrony roślin (herbicydy, insektycydy, fungicydy), jak również nasiona.

Bayer, Prospera Technologies, rozwiązania cyfrowe dla producentów warzyw, warzywa szklarniowe

Bayer i Prospera Technologies połączyły siły

Firma Bayer w ramach swojego zobowiązania, że będzie wspierała plantatorów za pośrednictwem rozwiązań cyfrowych w zrównoważonym zaspokajaniu rosnących globalnych potrzeb, nawiązała strategiczną współpracę z firmą Prospera...
Globalnie, w biznesie rolniczym (Crop Science) Bayer podniósł w II kwartale 2020 r. sprzedaż o 3.2 procent do 4,8 miliarda euro i osiągnął łącznie 11,6 miliardów euro w pierwszym półroczu br.

- Rosnące znaczenie rolnictwa w Europie Środkowo-Wschodniej daje nam niepowtarzalną okazję do wykazania zalet rozwiązań w środkach ochrony roślin dla nowoczesnego rolnictwa. Dodatkowo, podczas obecnej pandemii Covid-19, rolnicy każdego dnia pokazują kluczową rolę jaką odgrywają w łańcuchu żywnościowym, zapewniając ciągłość produkcji zdrowych upraw - mówi Antoine Bernet.

- Zgodnie z Celami Zrównoważonego Rozwoju, określonymi przez ONZ do 2030 roku, Bayer zamierza aktywnie przyczyniać się do ich osiągnięcia, kładąc silny nacisk na zdrowie ludzi i produkcję żywności. Zdrowie dla wszystkich, brak głodu: taka jest nasza wizja w Bayer - zauważa.

nowości firmy Bayer, Bacara Trio, zwalczanie miotły zbożowej, fungicyd Ascra Xpro, Input Triple, odmiany kukurydzy Dekal

Wirtualna konferencja polowa Bayera pełna nowości

Maj i czerwiec, to zwykle okres organizowania przez firmy z branży rolniczej spotkań polowych tzw. dni pola mających na celu zaprezentowanie oferowanych produktów, jak i pełnych technologii ochrony, czy nawożenia. W tym roku ze względu na...
- W segmencie Crop Science należy położyć większy nacisk na takie tematy, jak zrównoważone rolnictwo, redukcja emisji CO2 w rolnictwie oraz bioróżnorodność. Bayer zobowiązał się do osiągnięcia 30-procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych naszych klientów dla systemów upraw o największej emisji w obsługiwanych przez nas regionach do 2030 roku. Powinno to iść w parze z bezpiecznym i odpowiedzialnym stosowaniem środków ochrony roślin, które są podstawowym elementem efektywnej produkcji żywności dla setek milionów ludzi w Europie - podkreśla Antoine Bernet.

###

Antoine Bernet rozpoczął swoją karierę w Bayer w 2005 r. jako przedstawiciel handlowy we Francji. Następnie zajmował różne stanowiska w sprzedaży i marketingu we francuskiej organizacji. W 2015 roku przeniósł się do Danii i objął stanowisko szefa marketingu w Crop Science na kraje skandynawskie. Od 2019 roku kierował organizacją handlową Crop Science w Skandynawii. Bernet został również wybrany członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

do 21.09.2020 bezpłatne szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich

do 01.10.2020 termin wysiewu międzyplonów ozimych

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej

15.10. - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał

do 30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

do 31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę