Nowy środek do dezynfekcji racic EasyStride od DeLaval

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-05-2019,12:00 Aktualizacja: 22-05-2019,10:55
A A A

DeLaval wprowadziła na rynek nowy produkt do dezynfekcji racic EasyStride. Wykonane przez producenta badania i testy w gospodarstwach pokazały, że jest on tak samo skuteczny jak siarczan miedzi, ale nie powoduje skutków ubocznych.

DeLaval informuje, że według przeprowadzonych badań problemy z racicami dotykają średnio niemal 25 procent stada. Kulawizny są bolesne dla krów i bardzo kosztowne dla hodowców.

Kulawizny zmniejszają mobilność krów i ograniczają ich apetyt. Chore zwierzęta gorzej pobierają pasze i wodę, niechętnie kładą się lub wstają, mniej przeżuwają. W efekcie produkują znacznie mniej mleka.

mleko, mleczarnie, produkcja mleka, bydło mleczne

Produkcja mleka w Polsce w tym roku jest coraz większa

Skup mleka w Polsce marcu według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł wyniósł 1 028 mln litrów. To aż o 12 proc. więcej niż w lutym oraz o 4,5 proc. więcej niż w marcu 2018 roku. Mleczarnie w Polsce, jak wynika z...

EasyStride eliminuje bakterie i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w stadzie. Formuła zawiera kwasy organiczne zgodne z aktualnymi wymogami dotyczącymi środowiska.

DeLaval zapewnia, że EasyStride jest bezpieczny, ponieważ nie zawiera szkodliwych metali ciężkich, formaldehydu i czwartorzędowych związków amoniowych oraz ulega biodegradacji.

EasyStride jest łatwy w stosowaniu, ponieważ ma widoczny kolor, który zmienia się w trakcie stosowania z niebieskiego na zielonawy. Zmiana koloru wskazuje czy produkt jest nadal aktywny biobójczo.

Jest to wygodna wskazówka dla gospodarstwa. Zanieczyszczony roztwór do kąpieli racic stanowi bowiem zagrożenie dla krów i jest nieskuteczny.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej