Nowy regulator wzrostu od Ciech Sarzyny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
10-05-2019,9:15 Aktualizacja: 10-05-2019,9:18
A A A
Preparat Windsar 250 EC to uniwersalny środek, który posiada rejestrację w podstawowych gatunkach zbóż. Ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, zapobiegając wyleganiu, a dzięki długiemu okresowi aplikacji jest elastyczny w stosowaniu - wskazuje firma. 
 
Windsar 250 EC to regulator wzrostu i rozwoju roślin w formie płynnego koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, zawierający trineksapak etylu (250 g/l). 
 
Środek działa systemicznie, pobierany jest głównie przez liście i źdźbła zbóż, a następnie przenoszony do tkanek merystematycznych. Zapobiega nadmiernemu wydłużaniu się międzywęźli, a w konsekwencji wyleganiu łanu. Nie powoduje przy tym redukcji długości korzeni i masy rośliny. 
 
Ciech Sarzyna, konferencja prasowa w Łodzi, środki ochrony roślin, Ciech Sarzyna konferencja

Ciech Sarzyna stawia na dalszy rozwój i międzynarodową ekspansję

Największy polski producent środków ochrony roślin podsumował 2018 rok i zapewnił, że w 2019 roku nawet na chwilę nie zamierza zwalniać tempa rozwoju. Spółka Ciech Sarzyna planuje dalszą rozbudowę oferty produktowej, a także ekspansję...
Nowy regulator wzrostu charakteryzuje się szerokim zakresem stosowania. Może być wykorzystywany w uprawie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego, żyta, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego oraz owsa siewnego. 
 
Dzięki długiemu okresowi aplikacji jest elastyczny w stosowaniu. Zapobiegając wyleganiu, ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, co poprawia ekonomikę produkcji. 
 
Windsar 250 EC w zbożach jarych można stosować w dawce 0,4 l/ha, natomiast w zbożach ozimych od 0,3 do 0,6 l/ha. W celu ustalenia konkretnych dawek dla poszczególnych gatunków zbóż należy skorzystać z etykiety rejestracyjnej. 
 
- Intensywność działania preparatu zależy od fazy rozwojowej rośliny, odmiany, stanowiska oraz warunków atmosferycznych. Najsilniejszemu skróceniu ulegają międzywęźla intensywnie wydłużające się w okresie stosowania środka. Warto wiedzieć, że odmiany genetycznie wysokie reagują na działanie preparatu silniejszym skróceniem międzywęźli - mówi Jacek Skwira, dyrektor marketingu strategicznego i zarządzania portfelem produktów w biznesie agro Grupy CIECH.
 
- Windsar 250 EC zapobiega wyleganiu roślin uprawianych w technologiach intensywnych, o wysokim poziomie nawożenia azotowego - podsumowuje.  
 
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej