Nowe nawozy dolistne z serii MicroSpeed od Caldeny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
24-03-2021,15:30 Aktualizacja: 24-03-2021,16:18
A A A
Firma Caldena nie zatrzymuje się w miejscu, podąża za trendami i potrzebami współczesnego rolnictwa. Rok 2021 z pewnością będzie należał do nowej marki nawozów organiczno-mineralnych MicroSpeed. Oferta nawozowa firmy Caldena w segmencie nawozów dolistnych powiększyła się o dwa nowe produkty - MicroSpeed Smart i MicroSpeed Action - chwali się w komunikacie firma Caldena. 
 
Nawozy MicroSpeed powstały z myślą o producentach rolnych poszukujących nieszablonowych rozwiązań w obliczu zmian klimatu, problemów związanych z pokonywaniem przez rośliny stresów abiotycznych i biotycznych, zmniejszania się ilości substancji aktywnych w chemicznej ochronie roślin oraz potrzeby zapewnienia wydajnej produkcji żywności - wskazuje firma. 
 
Caldena, MacroSpeed Power, nowy nawóz od firmy Caldena, nawozy MacroSpeed

Caldena wprowadza na rynek nowy nawóz - MacroSpeed Power

Firma Caldena wprowadza na rynek kolejny produkt pod szyldem marki MacroSpeed - nawóz mineralny MacroSpeed Power NPK (SO3) 12-15-21 (20). Wyróżnia go bardzo dobra rozpuszczalność w wodzie, uniwersalne zastosowanie i wysoka...
Nawozy dolistne MicroSpeed działają biostymulująco i antystresowo - uruchamiają w roślinie mechanizmy obronne i regeneracyjne. Ułatwiają roślinom przezwyciężenie stresów z jakimi zmagają się podczas wegetacji i aktywują w nich kluczowe dla plonowania procesy fizjologiczne. Efekt? Wsparcie w osiągnięciu zadowalającego - opłacalnego dla nas plonu.
 
MicroSpeed Smart + Power&Quality to płynny nawóz dolistny zawierający ekstrakt z wartościowych alg brunatnych (Ascophyllum nodosum) oraz fosfor i potas.
Zawiera aż 18,7% m/v (187 g/l) wyciągu z alg brunatnych, które zawierają antyoksydanty, osmoprotektanty i aktywatory odporności. MicroSpeed Smart aktywizuje procesy życiowe roślin w sytuacjach stresowych, zwiększa zawartość chlorofilu w liściach, za sprawą którego liście nabierają intensywnie zielonej barwy, co z kolei wpływa na wzrost aktywności fotosyntetycznej i intensywność przyrostu biomasy. Reguluje gospodarkę wodną roślin oraz poprawia parametry jakościowe plonu użytkowego. Zalecana dawka wynosi 1-3 l/ha.
 
MicroSpeed Action + Energy & Protection to płynny nawóz dolistny zawierający kilkanaście aminokwasów pochodzenia roślinnego oraz azot, fosfor, potas i mikroskładniki pokarmowe.
 
Zawiera 6,19% m/v (61,9 g/l) wolnych aminokwasów, które pełnią rolę strukturalną, metaboliczną i transportową. MicroSpeed Action dostarcza roślinom dużą ilość energii i łagodzi skutki stresów środowiskowych, dzięki czemu rośliny szybciej odzyskują wigor. Zwiększa ilość korzeni włośnikowych i głębokość systemu korzeniowego. Wpływa na zwiększenie efektywności zabiegów nawożenia dolistnego oraz ochrony roślin. Zalecana dawka wynosi 1-2,5 l/ha.
 
Więcej o nawozach MicroSpeed można przeczytać  na stronie www.caldena.com. Zamówienia na nie przyjmują przedstawiciele handlowi Caldena i Ampol-Merol na terenie całego kraju.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt