Nowa substancja i środek przeciwko zarazie ziemniaka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
20-07-2020,10:55 Aktualizacja: 20-07-2020,11:40
A A A
Corteva Agriscience oficjalnie zarejestrowała w Polsce nowy produkt do zwalczania zarazy ziemniaka i mączniaka rzekomego cebuli  o nazwie Zorvec Endavia. Będzie dostępny od przyszłego roku. 
 
Preparat bazuje na nowej substancji aktywnej o nazwie Zorvec, która jest pierwszą przedstawicielką nowej klasy środków grzybobójczych służących do zwalczania chorób wywoływanych przez lęgniowce. 
 
Zorvec oferuje niezrównane połączenie trwałości i skuteczności przeciwko tym chorobom. Dzięki nowemu biochemicznemu sposobowi funkcjonowania, wyróżnia się zupełnie nowym miejscem działania i nie powoduje odporności krzyżowej na dotychczas stosowane fungicydy. Wpływa na cykl życia patogenu na wiele sposobów, co przekłada się na większą i dłuższą skuteczność. Zorvec chroni rośliny ziemniaka, rozwinięte i rozwijające się liście oraz nowe przyrosty - wskazuje w komunikacie Corteva Agriscience. 
 
Corteva Agriscience, cele zrównoważonego rozwoju, zrównoważone praktyki, szkolenia,właściwa gospodarka wodna

Corteva Agriscience ogłosiła cele zrównoważonego rozwoju do 2030 roku

Corteva Agriscience ogłosiła swoje 10-letnie zobowiązania na rzecz dalszego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w globalnym systemie żywności. Cele obejmują szeroką gamę inicjatyw mających przynieść korzyści rolnikom, ziemi,...
Zorvec oferuje plantatorom wiele korzyści, w tym obniżenie kosztów operacyjnych i ogólną poprawę efektywności prowadzenia gospodarstwa. Zorvec Endavia charakteryzuje się niezrównanym połączeniem trwałości i skuteczności działania oraz może być stosowany co roku w celu zwiększenia plonów, nawet w trudnych warunkach. Eksperci EuroBlight oceniają skuteczność substancji czynnej Zorvec na 4,9 w 5-stopniowej skali - dodaje koncern. 
 
- Cieszymy się, że możemy zaoferować polskim rolnikom nasze nowe rozwiązanie Zorvec Endavia, które dzięki innowacyjnemu działaniu i wyjątkowej skuteczności znacznie ograniczy występowanie zarazy ziemniaka i ułatwi zarządzanie tą chorobą w gospodarstwach - powiedziała Małgorzata Gago, category marketing manager Corteva Agriscience.  - W ten sposób realizujemy nasze stałe zaangażowanie w zakresie dostarczania najnowszych i najskuteczniejszych technologii dla rolnictwa, które pomagają rolnikom w doskonaleniu upraw, w myśl ogłoszonych przez nas niedawno Celów Zrównoważonego Rozwoju Corteva 2030. Wprowadzając preparat Zorvec Endavia, Corteva chce wpłynąć na zmianę sposobu uprawy warzyw, pomagając rolnikom w ochronie plonów, zwłaszcza w okresie niesprzyjających warunków pogodowych - dodała Gago. 
 
Zawartość Zorvec w preparacie została obniżona z 15 do 12 g/ha, co było możliwe dzięki połączeniu skuteczności dwóch substancji czynnych zwalczających chorobę i efektowi synergii w formulacji. To profilaktyczny środek grzybobójczy o działaniu powierzchniowym i układowym, w postaci zawiesiny olejowej (OD) do rozcieńczania wodą. Zawiera dwie substancje czynne o odmiennym mechanizmie działania: oksatiapiprolinę (wg FRAC grupa 49) i bentiowalikarb (grupa 40 wg FRAC). Produkt jest przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych. 
 
Corteva Agriscience, M2i, produkty biologiczne, feromonowe środki ochrony upraw, feromonowe insektycydy, Susanne Wasson

Feromonowe środki ochrony upraw. Corteva Agriscience podpisała umowy

Corteva Agriscience buduje nowe portfolio produktów biologicznych i wybiera M2i jako partnera do zawarcia pierwszych globalnych umów. Firmy będą wspólnie opracowywać i wprowadzać na globalny rynek feromonowe środki ochrony...
Zorvec Endavia wykazuje przedłużone działanie, dzięki któremu można wydłużyć przerwy między zabiegami o 3 do 4 dni. Produkt charakteryzuje się znakomitą skutecznością biologiczną, a unikatowe ukierunkowane działanie przeciwko zarazie ziemniaczanej i mączniakowi rzekomemu daje rolnikom nowe narzędzie do zwalczania tych chorób - zaznacza Corteva. 
 
Zorvec Endavia jest odporny na zmywanie przez deszcz już po 20 minutach od wykonania zabiegu oraz zapewnia ochronę nowym przyrostom, przemieszczając się do nowych liści rośliny. Dzięki formule gotowej do użycia, nowa wersja Zorvec Endavia zdecydowanie ułatwia prace w gospodarstwie i poza nim poprzez łatwiejszy transport, przechowywanie i zastosowanie - dodaje. 
 
Zorvec Endavia to gotowy produkt charakteryzujący się dużą wygodą stosowania. Przy zwalczaniu zarazy ziemniaczanej maksymalna zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,4 l/ha. Środek należy stosować od początku fazy rozwoju liści (BBCH10) do 7 dni przed zbiorem rośliny uprawnej. Pierwszy zabieg wykonuje się zapobiegawczo, przed pojawieniem się pierwszych objawów choroby, a następne zabiegi w miarę potrzeby co 7-10 dni. 
 
Przy zwalczaniu mączniaka rzekomego cebuli zalecana jednorazowa dawka to 0,5 l/ha. Preparat Zorvec Endavia stosuje się od fazy trzech liści (BBCH 13) do 28 dni przed zbiorem rośliny uprawnej. 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie