Nepotyzm w Wodach Polskich. Szybki awans ojca wicewojewody

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-02-2018,10:15 Aktualizacja: 09-02-2018,10:56
A A A

Henryk Gmitruczuk został powołany bez konkursu na dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej - oddziału terenowego nowej rządowej instytucji Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Urzędnik jest ojcem Roberta Gmitruczuka, wicewojewody lubelskiego.

W ubiegłym roku Gmitruczuk senior przeszedł na emeryturę. Wcześniej pracował w urzędzie gminy Sosnowica, był kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska, Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej, sekretarzem gminy, a jeszcze w latach 90. wójtem gminy Komarówka Podlaska - wylicza "Dziennik Wschodni".

Przemysław Daca, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polski, wody polskie

Wrze w Wodach Polskich. Pracownicy nie wiedzą, co ich czeka

- W tej firmie wrze - mówi o sytuacji w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie Marcin Jaculewicz, przewodniczący zakładowej "Solidarności". W czwartek ma się odbyć spotkanie przedstawicieli pracowników z prezesem...

Henryk Gmitruczuk nie chciał odpowiedzieć na pytania, jak trafił na fotel dyrektora. Odesłał nas do rzecznika PGW Wody Polskie. - Wniosek o jego powołanie złożyła dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie Agnieszka Szymula - informuje Daniel Kociołek, rzecznik nowej rządowej instytucji.

- O powołaniu na stanowisko dyrektora Zarządu Zlewni zdecydowały doświadczenie i kompetencje. Praca w samorządach gminnych wymagała bardzo dobrej znajomości przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska, prawa wodnego i zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków - podkreśla.

Biuro prasowe Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowało z kolei dziennik, że obsada stanowisk w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie "nie wchodzi w zakres kompetencji wojewody".
 

źródło: "Dziennik Wschodni"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt