Naukę można połączyć z biznesem. Grupa Azoty i INS zacieśniają współpracę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-02-2018,15:00 Aktualizacja: 08-02-2018,15:15
A A A

Grupa Azoty i Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach (INS) podpisały list intencyjny dotyczący wspólnych działań badawczo-rozwojowych. Nowe projekty mają zwiększyć szanse koncernu na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań na skalę przemysłową.

- Ogromnie się cieszę, że instytut będzie współpracował z Grupą Azoty w całej Polsce. Wierzę, że wiele płaszczyzn współpracy wszystkich zakładów Grupy Azoty z INS wpłynie również na rozwój doskonale działającego od kilkudziesięciu lat instytutu i województwa lubelskiego - mówił wojewoda Przemysław Czarnek, z którego inicjatywy zawarto porozumienie.

Puławy, Grupa Azoty Puławy, Grupa Azoty, nowy blok węglowy

Nowy blok węglowy w Puławach. Wielka inwestycja Grupy Azoty

Grupa Azoty ogłosiła postępowanie przetargowe na budowę nowego bloku energetycznego opartego o paliwo węglowe w Puławach. Tym samym oficjalnie zainaugurowano największą inwestycję energetyczną azotowego giganta. Nowy blok węglowy o mocy 100 MW...

Współpraca zakłada m.in. "uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych projektach badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych dla opracowania nowych produktów i technologii ich produkcji oraz ich wdrożenie w skali pilotażowej".

Oba podmioty będą również współpracować w zakresie organizacji praktyk i staży pracowniczych oraz doktoratów wdrożeniowych.

- Podpisany list intencyjny to kolejny krok w stronę nowoczesnej chemii i wzmocnienia pozycji Grupy Azoty nie tylko na bardzo konkurencyjnym rynku europejskim, ale wśród liderów rozwiązań chemicznych na świecie. Jestem przekonany, że długofalowa współpraca z tak renomowanym ośrodkiem badawczym jakim jest Instytut Nowych Syntez Chemicznych i możliwość korzystania z wiedzy, doświadczenia i umiejętności zespołu wybitnych naukowców zaowocuje przełomowymi rozwiązaniami i stanie się siłą napędową dla rozwoju polskiego przemysłu chemicznego - powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu GA.

grupa azoty, Wojciech Wardacki, produkcja nawozów, nawozy azotowe, nawozy wieloskładnikowe

Rosyjskie nawozy zalewają Polskę. Grupa Azoty ma problem

Grupa Azoty podejmuje szereg działań, dzięki którym nawozy koncernu trafiają do polskich rolników. Jednym ze skutecznych sposobów obrony rodzimego rynku przez importem są specjalistyczne towary oferowane wraz z doradztwem i...

- Współpraca Instytutu Nowych Syntez Chemicznych z Grupą Azoty to modelowy przykład wykorzystania możliwości nauki we wdrażaniu innowacyjnych technologii w przemyśle. Jestem przekonany, że nowoczesne rozwiązania w obszarze tzw. wielkiej syntezy chemicznej i biotechnologii oferowane przez nasz ośrodek przyczynią się do poszerzenia oferty produktowej Grupy Azoty oraz pozytywnie wpłyną na rozwój chemii - podkreślał z kolei prof. Janusz Igras, Dyrektor Instytutu Nowych Syntez Chemicznych.

Grupa Azoty rozbudowuje też własną infrastrukturę badawczą.

Do końca roku w Tarnowie powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe, które będzie koncentrować się na takich obszarach jak zaawansowane materiały, nowoczesne produkty nawozowe oraz technologie, a także wyroby proekologiczne.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej