Narodowy Dzień Mlecznej Fermy odbędzie się po raz trzeci

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
07-08-2018,15:00 Aktualizacja: 07-08-2018,11:27
A A A

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy odbędzie się już po raz trzeci. 4 września hodowcy bydła i producenci mleka spotkają się w gospodarstwie Sylwestra i Wioletty Imiołek w miejscowości Krępa w woj. łódzkim. Dla wszystkich uczestników organizatorzy wydarzenia, firma Inconventus Group, przygotowała wiele atrakcji.

Podczas trzeciej edycji NDMF uczestnicy wezmą udział w porównaniu wozów paszowych przeprowadzonym przez niezależnego eksperta, dra Zbigniewa Lacha.

Uczestnicy zapoznają się również z demonstracyjnymi poletkami z odmianami kukurydzy na kiszonkę i praktycznymi prezentacjami maszyn.

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy, bydło mleczne, produkcja mleka, krowy mleczne

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy odbył się po raz drugi

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy odbył się już po raz drugi. Tym razem wydarzenie to zawitało do Wielkopolski do gospodarstwa Alworol Wolica Nowa Mróz S.A. Producenci mleka, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów, firmy...

Hodowcy kolejny raz poszerzą swoją wiedzę dzięki merytorycznym prelekcjom. Chwilę po oficjalnym otwarciu wydarzenia usłyszą oni, jak wygodnie kontrolować swoje stada oraz pola uprawne.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się również jak poprawić i przyspieszyć wzrost swoich upraw dzięki naturalnym aminokwasom. Nie zabraknie również istotnych porad jak zarządzać ryzykiem chorób zakaźnych w gospodarstwie przez ubezpieczenia.

Podczas III edycji NDMF pojawią się wskazówki dotyczące żywienia bydła mlecznego. Omówiony zostanie nowoczesny system monitoringu wpływającego na poprawę dobrostanu i zdrowia stada. Część teoretyczną wydarzenia zwieńczy wykład dra Zbigniewa Lacha pod tytułem "Seks a pieniądze - rozród krów ciągle w cenie".

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to również zwiedzanie gospodarstwa, które będzie gościć uczestników wydarzenia.

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy, TMR, mleko, Agromarina

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy już za nami

Hodowcy bydła i producenci mleka wzięli udział w pierwszym Narodowym Dniu Mlecznej Fermy. Oprócz wykładów dotyczących produkcji roślinnej, żywienia krów i cieląt, jego automatyzacji opieki weterynaryjnej zobaczyli także pokazy...

Gospodarstwo Sylwestra i Wioletty Imiołek liczy ponad 500 sztuk bydła. Jest ono zaopatrzone w dojarnię karuzelową, nowoczesną schładzarkę, stację do odpajania cieląt, automatyczne czochradło, naganiacz krów w poczekalni, bramkę segregacyjną dwudrożną, miernik aktywności oraz stacje żywienia krów.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z ofertą rozmaitych firm. Na wydarzeniu pojawią się m.in. Saatbau, Pioneer, 365farmnet, Concordia, Zoetis, Trouw Nutrition, DeLaval, Greenland, Planta, Polmass, Agroskład, Arntjen, Marma, Center Plast, Swimer, Neorol, Recticel, EuRolPol, Granum, Intergen, Farmwet, Biofeed, MCHiZ, SHiUZ, World Wide Sires, Nest Bank, Konrad, Rolimpex, Biofeed, Alta, Lhoist oraz Feed Team.

Rejestracja na to wydarzenie jest bezpłatna. Można jej dokonać tutaj.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt