Można jeszcze ubezpieczyć uprawy i zwierzęta gospodarskie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
13-05-2020,14:20 Aktualizacja: 13-05-2020,14:33
A A A

W Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych nadal dostępne są ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarskich z dopłatami ze środków budżetu państwa.

Rolnicy mogą jeszcze skorzystać z wiosennego sezonu sprzedaży dotowanych ubezpieczeń w zakresie upraw: zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, truskawek, ziemniaków, tytoniu, chmielu, buraków cukrowych, warzyw gruntowych i roślin strączkowych.

dopłaty do składek ubezpieczenia, ubezpieczenie upraw i zwierząt, krir, ministerstwo rolnictwa

Co z dopłatami do ubezpieczeń? Resort uspokaja rolnicze izby

Czy środki na dopłaty do składek na ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich zostały wyczerpane? Resort rolnictwa przekonuje, że tegoroczna pula na ten cel to 350 mln zł, a można uruchomić rezerwę w wysokości kolejnych 150 mln zł. Z...

Przez rok znacznie wzrosło zainteresowanie niektórymi ubezpieczeniami, więc z tego powodu - oraz w celu zabezpieczenia profesjonalnej likwidacji szkód - w tym sezonie niedostępne jest już ubezpieczenie owoców drzew i krzewów owocowych.

Sprzedaż ubezpieczeń tytoniu oraz rzepaku została z kolei ograniczona do 14 województw.

Rolnicy w zależności od wybranego pakietu mogą chronić uprawy od szkód spowodowanych przez: grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, lawinę, obsunięcie się ziemi, piorun, huragan, powódź, pożar (ubezpieczenie niedotowane).

W trwającym wiosennym sezonie jedynym ograniczeniem jest susza, gdyż to zjawisko już występuje i jest ryzykiem pewnym.

Linia produktowa "Agro Ubezpieczenia" to nie tylko dotowane ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich ze wsparciem finansowym ministerstwa rolnictwa sięgającym nawet do 65%, ale również niedotowane dobrowolne ubezpieczenia upraw od pożaru, obowiązkowe ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, odpowiedzialności cywilnej związanej z posiadaniem gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia maszyn rolniczych Agro-Casco, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ubezpieczenia mienia wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenia komunikacyjne skierowane do rolników.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj