Mlekpol stawia fabrykę proszków mlecznych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2016,15:15 Aktualizacja: 07-12-2016,15:22
A A A

Przy Zakładzie Produkcji Mleczarskiej Mrągowo powstaje Zakład Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich. Koszt inwestycji szacowany jest na około 400 mln zł, a planowana wydajność to 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę. Zatrudnienie znajdzie tam prawdopodobnie 100 osób.

Już ruszyły prace budowlane związane z jedną z największych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. W sąsiedztwie ZPM Mrągowo, gdzie wytwarzane są m.in Maślanka Mrągowska i napoje fermentowane Milko, powstanie nowoczesna fabryka proszków mlecznych. Produkowane będą tu, m.in. białka serwatkowe o dużej czystości i produkty z linii baby food.

6 grudnia odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu. W wydarzenie uczestniczyli m.in. Artur Chojecki, wojewoda Warmińsko-Mazurski i Gustaw Marek Brzezin, marszałek tego województwa.

Wykonawcą części budowlanej inwestycji jest firma Budimex SA, a technologie zapewni GEA Polska. Uruchomienie zakładu planowane jest to lata 2018/19.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj