Mlekovita ponownie najlepsza w rankingu spółdzielni mleczarskich

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-08-2020,14:25 Aktualizacja: 28-08-2020,14:30
A A A

Mlekovita po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich. Potwierdza to, że grupa konsekwentnie i skutecznie rozwija się na rynku.

Zestawienie przygotowała redakcja "Strefy Gospodarki", dodatku do "Dziennika Gazety Prawnej". Ma na celu wskazanie czołowych przedstawicieli polskiej spółdzielczości oraz propagowanie spółdzielczych wzorców.

mleko, skup mleka, mleczarnie, bydło mleczne, producenci mleka, mleko surowe w skupie, mleczarnie, mleko przerzutowe

Produkujemy więcej mleka niż rok temu

Skup mleka w czerwcu 2020 roku, jak informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, wyniósł 1 035,7 mln litrów. Był on o 3,6% mniejszy niż w maju...

W opracowaniu rankingu za 2020 rok kapituła zwróciła szczególną uwagę na zwiększające się rok do roku przychody ze sprzedaży oraz rosnący wynik finansowy, dane dotyczące produkcji mleka i wprowadzenie całej gamy nowości asortymentowych na rynki - krajowy i europejski.

Uwzględniono ponadto realizację nowych inwestycji, politykę jakości oraz personalną, działania prowadzone na rzecz lokalnych społeczności, a także uzyskiwanie wielu prestiżowych nagród i certyfikatów dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.

Na tej podstawie wybrane zostały najlepsze spółdzielnie mleczarskie, wśród których zwyciężyła Grupa Mlekovita.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"