Maspex przejął fabryki i marki Agros Nova

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-05-2015,14:40 Aktualizacja: 26-05-2015,15:03
A A A

Po sfinalizowaniu transakcji w lipcu w Polsce powstanie największa grupa spożywcza o obrotach przekraczających 4 miliardy złotych rocznie.

Jak poinformowała PAP Dorota Liszka, rzecznik Maspeksu transakcja powinna zostać sfinalizowana pod koniec lipca. Firma z Wadowic kupuje należące do firmy Agros Nova dwa zakłady produkcyjne w Łowiczu i Wąsoszu oraz siedem marek produktów.

Wśród przejmowanych marek są: dżemy Łowicz, warzywa konserwowe Krakus, keczupy i koncentraty pomidorowe Kotlin i Włocławek, majonezy, musztardy i sosy Fruktus oraz soki Tarczyn i DrWitt. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Według przedstawicielki spółki jest to jedno z największych przejęć w branży spożywczej w Polsce. W efekcie powstanie największa polska grupa spożywcza o obrotach ponad 4 mld zł, lider w wielu segmentach rynku spożywczego z silnymi, rozpoznawalnymi markami.

- Do obecnych marek należących do Maspeksu, takich jak m.in. Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz dołączą następne wielkie polskie marki m.in. Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt - podkreśliła Liszka.

Zaznaczyła, że przejęcie fabryk i marek Agros Nova nie będzie wiązać się ze zmianami w ich funkcjonowaniu - działalność przyłączonej spółki będzie prowadzona w oparciu o pracowników firmy Agros Nova ze wszystkich lokalizacji, czyli Łowicza, Wąsosza i Warszawy.

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie środkowo-wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie. W zeszłym roku spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 3,3 mld zł, z czego 1/3 stanowiła sprzedaż zagraniczna.

Przejęcie wybranych aktywów Agros Nova jest 17. i największą akwizycją w historii wadowickiej firmy, w tym ósmą na rynku polskim.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"